Facebook Pixel

В Україну завезли майже 1,3 тис. Starlink і понад мільйон акумуляторів на пільгових умовах

З моменту запровадження в листопаді пільги на ввезення в країну обладнання з енергозабезпечення в Україну загалом імпортовано 1,06 млн одиниць літій-іонних акумуляторів. Як повідомляє нардеп Ярослав Железняк, загальна сума імпортованих пристроїв становить $39,9 млн.

За його підрахунками, за 18 днів листопада (з 12 до 30 числа) українці ввезли 266,5 тис. акумуляторів. За перші 18 днів грудня було імпортовано ще 795 тис. одиниць.

Скільки в Україну ввезли Starlink із застосуванням нульового мита

Загалом упродовж поточного місяця станом на 19.12.2022 року українці завезли 1,31 тис. терміналів Starlink. З них 1 278 одиниць, а це 98% загального обсягу, заїхали на пільгових умовах із застосуванням нульового ПДВ.

Найчастіше Starlink ввозили:

  • через експрес-відправлення (1057);
  • через пункти пропуску (231);
  • поштою (22).

Контекст. Нагадаємо: 8 листопада Кабмін скасував податки на ввезення газогенераторів, електричних двигунів і генераторів, електрогенераторних установок і обертових електричних перетворювачів, трансформаторів, електричних акумуляторів, електричних водонагрівачів й обігрівачів, а також деякі інші товари для енергетики та забезпечення тепла.

13 грудня Верховна Рада дозволила ввозити в Україну термінали супутникового зв'язку Starlink без ПДВ і мита. Також у країні спростили правила зберігання палива без ліцензії.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉