Facebook Pixel

Ахметов став ближчим до Зеленського — FT

Розбіжність у поглядах президента Володимира Зеленського з олігархом Ігорем Коломойським дозволила бізнесмену та власнику найбільшого в Україні холдингу Рінату Ахметову стати ближчим до глави держави. Так вважає автор статті Financial Times «Українські олігархи борються за вплив на президента».

У статті зазначається, що Ахметов має великий бізнес в Україні, саме тому він намагається зблизитися з Зеленським.

Автор вважає, що підтримка президента на телеканалах Ахметова має позитивний вплив на стосунки олігарха з ним, на противагу пропозиціям Коломойського, щоб уряд відмовився від співпраці з МВФ.

Telegram Logo

Крім того, чисельні судові справи щодо націоналізації Приватбанку загрожують ухваленню Радою директорів МВФ нової кредитної програми для України.

Також один з іноземних дипломатів вважає, що Ахметов зможе вплинути на ситуацію на Донбасі після того, як регіон повернеться під контроль України. Бізнесмен може впливати на створення робочих місць у регіоні, що й стане ключем до вирішення питання війни мирним шляхом.

Крім того, автор нагадав і про конфлікт між Коломойським та Ахметовим, що існує через тарифи на електроенергію для заводу феросплавів Коломойського, яку виробляє холдинг СКМ.

У коментарі автору статті пресслужба СКМ зауважила, що Ахметов завжди підтримував реформи ринку, які могли б допомогти країні стати сильнішою. У холдингу також відзначили, що візьмуть участь у реінтеграції та відновленні Донбасу.

Контекст. Зеленський припустив, що після обшуків, проведених Службою безпеки України у журналістів проєкту «Гроші», конфлікт з власником каналу «1+1» олігархом Ігорем Коломойським може загостритися.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини