Facebook Pixel

Цей день в історії. 9 травня Байден підписав закон про лендліз

9 травня у світі відзначають Другий день пам'яті та примирення, Всесвітній день справедливої торгівлі, Всесвітній день мігруючих птахів, а в Євросоюзі, Косово та Україні – День Європи. The Page нагадує, які історичні події відбулися 9 травня в Україні та світі.

У 1386 році Англія та Португалія підписали Віндзорський договір, який ратифікував альянс двох держав. ВІн чинний досі і є найстарішим дипломатичним альянсом у світі.

У 1901 році у Мельбурні почав роботу перший національний парламент Австралії.

У 1919-му Симон Петлюра був обраний головою Директорії УНР.

У 1920-му на честь звільнення Києва від більшовиків на Хрещатику пройшов польсько-український парад перемоги під командуванням генерала польської армії Едварда Ридз-Сміглого.

У 1942 році підрозділи СС на Поділлі знищили 588 єврейських мешканців містечка Зіньків (Хмельниччина).

9 травня 1945 року військовий літак Лі-2 доставив у москву акт про капітуляцію нацистської Німеччини. Саме 9 травня в СРСР відзначали як день перемоги. До 1965 року 9 травня було робочим днем, проте з кожним роком урочистість святкувань зростала.

У 1955-му Федеративна Республіка Німеччина увійшла до складу НАТО.

50 років тому, 9 травня 1974 року, у розпал Вотергейтського скандалу судовий комітет Палати представників США відкрив офіційні та публічні слухання щодо імпічменту президента Річарда Ніксона.

У 1992 році війська Вірменії захопили місто Шуша в Нагірному Карабасі під час першої війни між Азербайджаном та Вірменією. Цей день у Вірменії відзначали як подвійний день перемоги.

9 травня 2022 року президент США Джо Байден підписав Закон S.3522 про Лендліз для захисту демократії в Україні та боротьби проти росії.

Подякувати 🎉