Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Чим насправді є закон про ленд-ліз для України

Закон про ленд-ліз для України підписано

Закон про ленд-ліз для України підписано

Учора, 9 травня, президент США Джо Байден підписав закон про ленд-ліз для України.

У повідомленнях ЗМІ цю подію часто назвали історичною і такою, яка чи не автоматично веде до перемоги у війні з Росією. Публікувалися навіть переліки озброєнь, які Україна нібито може отримати.

Насправді такі очікування не можуть бути пов'язані із самим законом. Пояснімо чому.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Закон S.3522 називається «Про ленд-ліз для захисту демократії в Україні 2022 року». Текст його дуже короткий – кілька десятків рядків на сторінці. У ньому немає жодних грошових сум, переліку озброєння тощо.

Суть закону проста: президент США отримав право, не запитуючи, як це робиться зазвичай, згоди Конгресу, ухвалювати рішення про передавання в оренду озброєння Україні та низці країн Східної Європи, що постраждали від вторгнення Росії в Україну, за спрощеною процедурою.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Також у 2022 і 2023 роках на угоди про таку оренду не поширюються деякі обмеження та вимоги, які зазвичай застосовуються до угод про ленд-ліз, включно з вимогою, яка встановлює, що строк кредиту чи оренди не має перевищувати п'ять років.

Отже, закон лише спрощує бюрократичну процедуру. А гроші для фінансування постачання зброї та озброєнь в Україну і далі виділятиме Конгрес.

Через те зазначимо, що адміністрація Байдена 9 травня звернулася до Конгресу з настійним проханням ухвалити до 19 травня законопроєкт про додаткову фінансову допомогу Україні, оскільки раніше виділені кошти закінчуються.

Напередодні Байден закликав законодавців ухвалити законопроєкт і подати йому на підпис у найближчі кілька днів. «Ми не можемо дозволити, щоб наші постачання допомоги припинилися, поки ми чекаємо на подальші дії Конгресу», – сказав він.

Раніше повідомлялося, що Палата представників Конгресу може проголосувати 10 травня за виділення Україні та низці інших країн $39,8 млрд додаткової допомоги.

Коментарі

Всі новини