Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

85% переселенців до Польщі планують повернутися в Україну

85% переселенців до Польщі планують повернутися в Україну. Фото: The Guardians

85% переселенців до Польщі планують повернутися в Україну. Фото: The Guardians

З-поміж українців, які через війну з рф виїхали до Польщі, 85% планують повернутися в Україну, але тільки 10% думають зробити це найближчим часом. Про це в четвер, 12 січня, розповіли під час презентації дослідження «Медіаспоживання та громадська активність українських біженців у Польщі».

39% опитаних планують повернутися, коли місцевість, у якій вони мешкали до війни, буде безпечною, а 27% — коли такою буде ситуація на всій території України. Основні «якорі» повернення в Україну — робота, житло, родинні та дружні стосунки.

Частина українців, які планують залишитися за кордоном або розмірковують над цим, складає 24%. Переваги зміни ПММ вони бачать у безпеці, можливості офіційної зайнятості та напрацювання професійного стажу, а також придбанні житла на привабливих іпотечних умовах. Головний бар’єр для повернення — небезпека для життя та відсутність електрики й опалення в зимовий період.

Частка переселенців, які хочуть залишитися, є майже ідентичною кількості українців, що здатні успішно інтегруватися за кордоном, — 15 – 23%. На цей показник впливають чинники знання іноземної мови, переїзду всією родиною та вдалого пошуку роботи.

Дослідження мережі ОПОРА проводилося з 26 жовтня до 30 листопада 2022 року. У ньому взяли участь 200 людей віком 18 – 60 років. Польову частину дослідження виконав Київський міжнародний інститут соціології.

Нагадаємо: понад 2/З, або 68% новинного контенту українці в Польщі споживають у соцмережах. Друге місце посідають новинні сайти — 18%. Телебачення дивляться лише 10% біженців.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини