Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

8 мільйонів українських біженців зафіксували у Європі з початку війни

8 мільйонів українських біженців виїхали до Європи. Фото: volynnews

8 мільйонів українських біженців виїхали до Європи. Фото: volynnews

Кількість біженців з України до Європи на початок 2023 року сягнула 8 млн, свідчать дані Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ).

Загалом із 24 лютого 2022 до 3 січня 2023 року у Європі (разом із не членами ЄС і Туреччиною) зафіксували понад 7 млн 915 тис. біженців з України. З них 4 млн 905 тис. залишилися за кордоном. Вони зареєстровані в національних програмах захисту біженців.

Найбільше українців, що потребують тимчасового захисту, зареєструвалися в Польщі — понад 1,5 млн і Німеччині – трохи більш як 1 млн людей. Також багато українців отримали статус біженців у Чехії – 475 тис., Італії — 166,5 тис., Іспанії – 164,7 тис., Великій Британії – 152 тис. і Болгарії – 148 тис.

За інформацією УВКБ, з 24 лютого 2022 року кордон з Україною в напрямку Європи перетнули понад 17 млн людей, у зворотному напрямку – 9,2 млн. Варто зазначити, що ці цифри означають переміщення через пункти пропуску, а не кількість фізичних осіб.

Quote«Повернення в Україну можуть мати маятниковий характер і не обов’язково вказувати на стійке повернення, оскільки ситуація в Україні залишається дуже нестабільною та непередбачуваною», — коментують статистику на сайті УВКБ.

Найбільше людей виїхали з України через польський кордон – 8,7 млн, через угорський — 2 млн, румунський – 1,8 млн, словацький – понад 1 млн, молдавський – 739 тис.

Найчастіше люди поверталися в Україну також через Польщу. У цьому напрямку польський кордон перетнули 6,6 млн осіб, румунський кордон – 1,4 млн, словацький – 807 тис.

Нагадаємо: Єврокомісія продовжила правила приймання та надання захисту українським біженцям до березня 2024 року.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини