Facebook Pixel

7 липня в Україні відзначають день ВМС

Сьогодні, 7 липня, відзначається День Військово-Морських Сил України, важливе свято для українських моряків.

День Військово-Морських Сил Збройних Сил та День працівників морського та річкового флоту щорічно відзначають у першу неділю липня – згідно з указами Президента 2015 року. Читайте, які найуспішніші операції провели ВМС ЗСУ під час повномасштабної війни.

Затоплення крейсера «Москва»

13 квітня 2022 року дві українські ракети «Нептун» уразили ракетний крейсер «Москва», флагман Чорноморського флоту Росії. Наступного дня судно затонуло, що миттєво змінило перебіг подій у Чорному морі.

Знищення десятків інших російських кораблів рф

Станом на липень 2024 року, згідно з офіційною інформацією командувача ВМС Олексія Неїжпапи, Україна знищила або пошкодила 27 російських військово-морських кораблів. Це число не включає інші менші судна та човни, які росія використовувала у Чорному морі для підтримки своїх сил.

На початок повномасштабного вторгнення Чорноморський флот рф налічував 74 бойові кораблі, як нагадали в Страткомі ЗСУ. За майже 2,5 року вторгнення Україна знищила чи вивела з ладу щонайменше третину Чорноморського флоту рф. Хоча частину цих операцій було виконано українськими спецслужбами, у звітах про «морські» успіхи українських сил завжди наголошується на спільній роботі з ВМС України.

Адаптація «Нептунів» для ударів по наземних цілях

Військово-морські сили України не лише ефективно застосовують, а й модифікують українську зброю під вимоги бойових операцій у конфлікті з рф. Наприклад, береговий мобільний ракетний комплекс «Нептун» успішно використали для потоплення крейсера «Москва».

Подякувати 🎉