Facebook Pixel

Цей день в історії. 4 березня – солсберійські шпилі та отруєння Скрипалів

4 березня відзначають Всесвітній день боротьби з ожирінням, а в Литві, Польщі та сусідніх країнах – день святого Казимира. Наступні вихідні, 8-10 березня, литовці проведуть на ярмарку Святого Казимира, або Казюкасі – великому святі народного мистецтва та ремесел, яке відбувається з часів Великого князівства Литовського.

The Page нагадує, які історичні події відбулися 4 березня в Україні та світі.

У 1472 році магістратура італійської Республіки Сієна затвердила статут Banca Monte dei Paschi di Siena – найстарішого банку у світі, який сьогодні став одним з найбільших в Італії.

У 1750-му гетьманом України був обраний граф Кирило Розумовський, генерал-фельдмаршал Російської імперії. Він став останнім гетьманом Війська Запорозького.

235 років тому, 4 березня 1789 року, набула чинності Конституція США.

У 1849-му Буковина за новою конституцією Австрійської імперії була проголошена коронним краєм імперії – герцогством Буковина.

У 1918 році Українська Центральна Рада ухвалила реєстрацію громадянства України.

У 1955-му нова компанія – японська Sony – вийшла на ринок з кишеньковими транзисторними приймачами.

4 березня 1990 року в СРСР відбулись перші вибори народних депутатів на альтернативній основі. До того в бюлетенях довгі десятиліття завжди був один кандидат від «об’єднаного блоку комуністів та безпартійних».

У 2018-му у містечку Солсбері у Великій Британії поціновувачі солсберійських шпилів Олександр Петров (Мішкін) та Руслан Боширов (Анатолій Чепіга) отруїли «Новачком» колишнього російського шпигуна Сергія Скрипаля та його дорослу доньку Юлію.

Сьогодні виповнюється 75 років з дня народження Володимира Івасюка, українського поета та композитора.

Володимир Івасюк, Назарій Яремчук та Василь Зінкевич співають «Червону руту» на фестивалі «Пісня – 1971» – відео

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉