Цей день в історії: 90 років банковому пиву

Цей день в історії: 90 років банковому пиву. Фото: Etsy

24 січня у світі відзначають Міжнародний день освіти і День переробки мобільних телефонів, в Румунії – День об’єднання румунських князівств, в Індії – День дівчаток, а в Україні – День зовнішньої розвідки.

The Page нагадує, які історичні події відбулись 24 січня в Україні та світі.

У 1536 році король Англії Генріх VIII, відомий насамперед своїми шістьма шлюбами, стратою двох дружин і відходом від католицтва, зазнав травми під час лицарських змагань. За поширеною версією, Генріх тоді отримав пошкодження мозку, яке спричинило значні зміни в поведінці. Відомі особливості характеру британського монарха дуже нагадують симптоми хронічних струсів мозку (як у боксерів чи регбістів): вибуховий гнів і нездатність контролювати імпульси, проблеми з пам’яттю, головні болі, безсоння і навіть імпотенція. Неврологи вважають, що найбільш травмовані були лобно-підкіркова система і гіпофіз.

У 1848-му в Північній Каліфорнії неподалік Сакраменто робітник лісопилки Джеймс Маршал знайшов великий золотий злиток. Його відкриття стало поштовхом для каліфорнійської золотої лихоманки. Водночас лісопилка, де працював Маршал, занепала через хвилю золотошукачів.

У 1859 році дунайські князівства об'єдналися у Волощину та Молдову, попередника Румунії. Сьогодні 24 січня в Румунії називають Днем малої унії.

У 1861-му в Петербурзі вийшов друком перший номер українського щомісячника «Основа». Серед його видавців були, зокрема, письменник Пантелеймон Куліш та історик Микола Костомаров.

У 1918-му Раднарком більшовицької росії своїм декретом ввів григоріанський календар, який почав діяти з 14 лютого за новим стилем.

90 років тому, 24 січня 1935 року, пивоварня Gottfried Krueger Brewing Company з Нью-Джерсі розпочала продажі банкового пива. Експериментальні партії «Пінистого пива Крюгера» (Krueger Cream Ale) і «Найкращого пива Крюгера» (Krueger's Finest Beer) на випадок провалу відправили до найдальшої точки дистрибуції – у Річмонд, штат Вірджинія. Проте бляшанки з пивом набули шаленої популярності, і за двадцять років броварня збільшила виробництво до мільйона барелів на рік.

90 років тому, 24 січня 1935 року, в продаж надійшла перша експериментальна партія банкового пива. Фото: Etsy

У 1942-му в російській Комі АРСР спалахнуло перше в історії ГУЛАГу повстання ув'язнених у табпункті «Лісорейд» поблизу селища Усть-Уса. Бої тривали тиждень, до 1 лютого, коли оточені в тундрі ватажки повстання застрелилися.

Як імператорський солдат не зрадив присязі 28 років після закінчення війни

24 січня 1972 року в джунглях острова Гуам у Тихому океані знайшли сержанта Імператорської армії Японії Соїчі Йокоі. Він ховався там 27 років, які минули після закінчення Другої світової війни. Після того, як американські війська захопили острів у 1944-му, Йокоі пішов у джунглі разом із дев’ятьма японськими військовими. Сім з десяти зрештою вийшли з лісу, у схованках на острові залишилися троє. Вони розділилися, але періодично бачилися приблизно до 1964 року, коли двоє товаришів Йокоі загинули у повені. Після цього Йокоі вісім років був один.

Місцеві нагодували його гарячим супом і передали владі. Лікарі Меморіального госпіталю Гуама були здивовані відносно хорошим здоров’ям японського «мауглі», якщо не зважати на легку анемію через брак солі в раціоні. Його раціон включав дикі горіхи, манго, папайю, креветки, равликів, жаб і щурів. Він виживав за рахунок полювання, переважно вночі. З рослин він плів собі одяг, постільну білизну та речі, які ретельно ховав у своїй печері.

«Мені соромно, що я повернувся живим», – сказав він, коли повернувся до Японії у березні 1972 року.

Печера Йокоі – туристична пам'ятка, створена на місці оригінальної печери, яка була зруйнована тайфуном. Фото: Wikipedia

Десять років тому, 24 січня 2015 року, російські терористи і бойовики так званої «днр» обстріляли з «Градів» Маріуполь. Загинули 30 людей.

Рік тому, 24 січня 2024 року, у Бєлгородській області рф упав літак Іл-76. РосЗМІ стверджували, що на борту загалом було нібито близько 70 людей, включаючи українських полонених. ГУР вважає, що на борту мали бути російські посадовці.

Читати на The Page

AGRO UKRAINE SUMMIT 2025: оголошено перших 60 спікерів!

інформаційна підтримка