Цей день в історії. 15 січня – день народження Вікіпедії та веббраузера

Цей день в історії. 15 січня – день народження Вікіпедії та веббраузера

15 січня в Єгипті відзначають день посадки дерев, а в Північній Кореї – день корейської абетки хангиль. The Page нагадує, які історичні події відбулися 15 січня в Україні та світі.

У 1776 році у Львові вийшов перший примірник Gazette de Leopol – першого відомого періодичного видання в Україні.

У 1892-му в США опубліковано 13 правил гри в баскетбол від її автора Джеймса Нейсміта, викладача фізичного виховання Спрінгфілдської міжнародної тренувальної школи, штат Массачуссетс.

У 1907-му Лі де Форест, якого називають «батьком радіо і дідом телебачення», запатентував триелектродну вакуумну трубку, за допомогою якої радіо стало придатним для передачі голосу та музики.

У 1939 році СРСР повернув трудові книжки, які до того існували в 1919-23 роках. З 2020 року в Україні почався перехід на електронні трудові книжки в реєстрах замість паперових.

У 1943-му в США завершили будівництво Пентагону – будівлі Міністерства оборони. Ця споруда досі залишається найбільшою в світі офісною будівлею.

1945 року відділи НКВС штурмували «бандерівську столицю» — містечко Космач на Івано-Франківщині. Під час бою було вбито 386 енкаведистів разом з комдивом.

У 1970-му 28-річний полковник Муаммар Каддафі, який за рік до того прийшов до влади в Лівії через військовий переворот, став прем'єр-міністром країни.

У 1992 році Тімоті Бернерс-Лі, «батько World Wide Web», всесвітнього павутіння, випустив перший веббраузер, який так і назвали WorldWideWeb.

15 січня 1992-го Президія Верховної Ради України затвердила музичну редакцію Державного гімну України, автором якої є Михайло Вербицький. Текст гімну авторства Павла Чубинського вийшов також близько 15 січня 1864 року у п’ятому числі часопису «Мета».

15 січня – день народження Вікіпедії. В цей день 2001 року Джиммі Вейлз і Ларрі Сенгер запустили всесвітню онлайн-енциклопедію як один англомовний розділ на сайті www.wikipedia.com.

15 років тому, 15 січня 2009 року, екіпаж американського аеробуса А-320 урятував від загибелі літак та 146 його пасажирів. Пілоти посадили аеробус із зупиненими двигунами на воду річки Гудзон посеред Нью-Йорка. Двигуни відмовили внаслідок зіткнення зі зграєю гусей після вильоту з аеропорту «Ла Гуардія».

Сьогодні виповнюється 95 років з дня народження Мартіна Лютера Кінга, американського діяча негритянського руху за рівноправ'я, лауреата Нобелівської премії миру.

Читати на The Page