Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

1300 терміналів Starlink на фронті перестали працювати через збій та брак фінансування — CNN

Побоювання України щодо того, що її війська можуть втратити доступ до найважливішого інтернет-сервісу Starlink Ілона Маска, посилилися минулого тижня після того, як 1300 військових супутникових підрозділів вийшли з ладу, повідомляє CNN.

Нещодавнє відключення розпочалося 24 жовтня. За словами джерела, термінали було відключено через відсутність фінансування. Відключення торкнулося 1300 терміналів, які Україна придбала у березні у британської компанії та використала для бойових операцій.

SpaceX стягувала з українських військових 2500 доларів на місяць за підключення кожного із 1300 пристроїв, внаслідок чого до вересня загальна вартість обслуговування сягнула майже 20 мільйонів доларів. Зрештою, вони більше не могли дозволити собі платити, повідомило джерело.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

На початку жовтня, перш ніж термінали повністю відключилися, Міністерство оборони України звернулося до британських колег із проханням сплатити щомісячний рахунок у розмірі 3,25 мільйона доларів. За словами джерела, партію терміналів також було замінено, оскільки виникли побоювання, що обслуговування може бути відключено.

Британський чиновник сказав, що після обговорень між міністерствами «було вирішено, що військові можливості мають вищий пріоритет». «Ми підтримуємо низку терміналів, які мають пряме тактичне значення для відображення російського вторгнення», — сказав британський чиновник CNN.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Високопосадовець підтвердив збій, назвавши підрозділи Starlink «дуже важливими» для боротьби України з Росією.

Контекст У вересневому листі SpaceX до Пентагона йдеться, що в Україні майже 20 000 терміналів Starlink. У той же час, за власним визнанням SpaceX, більшість із них було повністю або частково куплено за рахунок зовнішнього фінансування, зокрема урядів США, Польщі та Великобританії. У листі стверджувалося, що ці джерела також сплачували близько 30% щомісячного рахунку за підключення.

14 жовтня стало відомо, що SpaceX звернулася до Пентагона з проханням оплачувати послуги супутникового зв'язку Starlink в Україні. Згодом з'явилася інформація, що це рішення Маск прийняв через те, що образився на реакцію колишнього посла України в Німеччині Андрія Мельника на мирний план американського мільярдера, який запропонував йому «йти до біса».

Згодом американське Міноборони поінформувало, що вивчає можливість оплати супутникової мережі Starlink в Україні із фонду, кошти з якого йшли на зброю та обладнання для ЗСУ. Після цього Маск заявив, що SpaceX своє прохання відкликала.

Пізніше у Міноборони України заявили, що знайшли три джерела фінансування супутникового інтернету Starlink для своїх військових. Глава оборонного відомства Олексій Резніков розповів, що за необхідності послуги оплачуватимуть Пентагон, Євросоюз та приватні донори. Він додав, що українське керівництво вийшло на прямий зв'язок із Маском, щоб знайти вихід із ситуації.

Після чого прозасновник SpaceX Ілон Маск заявив, що не відключив би роботу супутникового інтернету для терміналів Starlink в Україні, навіть якби Пентагон відмовився його фінансувати.

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини