Facebook Pixel

Цей день в історії: 11 червня відбулися перші в світі автоперегони

11 червня в Гондурасі відзначають День студента, в Бразилії – День військового флоту, а в Аргентині – День сусідів. The Page нагадує, які історичні події відбулись 11 червня в Україні та світі.

У 1488 році шотландські повстанці захопили й убили короля Шотландії Якова III.

У 1509-му англійський король Генріх VIII одружився з Катериною Арагонською. Вона стала першою з його шести дружин. Згодом виявилося, що Катерина не може народити королю спадкоємця. Генріх без роздумів розлучився з нею, не питаючи згоди католицької церкви. Це підштовхнуло протестантську реформацію в Англії. А Генріх став головним героєм однойменної трагедії Шекспіра.

У 1748 році Данія затвердила сучасний прапор зі скандинавським хрестом. Пізніше всі країни Скандинавії взяли собі цей «шаблон» для національних прапорів.

У 1770-му британський мандрівник Джеймс Кук відкрив Великий Бар'єрний риф на узбережжі Австралії.

Переможець перших у світі автоперегонів 11 червня 1895-го їхав зі швидкістю 24,5 км/год

У 1895 році відбулися перші у світі автоперегони за маршрутом Париж – Бордо – Париж. Першим їх завершив Еміль Левассор, який подолав 1178 км за 48 годин, майже на шість годин випередивши Луї Рігуло. Проте офіційним переможцем став Поль Колін, який фінішував третім на своєму Peugeot, рівно на 11 годин повільніше за Левассора: офіційно в перегонах мали брати участь чотиримісні автомобілі, тоді як Левассор і Рігуло керували двомісними. Середня швидкість переможця склала 24,5 км/год.

Переможець перших у світі перегонів Еміль Левассор та Луїза Сарацін-Левассор на старті перегонів

Переможець перших у світі перегонів Еміль Левассор та Луїза Сарацін-Левассор на старті перегонів


У ніч з 11 на 12 червня 1937 року у так званій справі Тухачевського, чи «військово-фашистського троцькістського заколоту», були розстріляні одразу вісім найвищих воєначальників Червоної армії, що починали ще у царській армії: маршал Михайло Тухачевський, командарми Йона Якір, Ієронім Уборевич та інші. Верхівка армії була фактично обезголовлена, що деякі історики вважають однією з причин провалу підготовки СРСР до Другої світової війни та розгрому радянських військ у перші місяці після нападу.

У 1973-му диктатор Лівійської Арабської Джамахірії полковник Муаммар Каддафі оголосив про націоналізацію американських нафтових компаній. Цей крок підштовхнув світову нафтову кризу 1973 року.

11 червня 1990 року Верховна Рада УРСР вирішила приєднати республіку до східноєвропейської часової зони. Таким чином, вже 34 роки час в Україні на годину відрізняється від московського, що більше відповідає часовим поясам.

Цього ж дня на президентських виборах у Перу неоконсервативний політик японського походження Альберто Фухіморі переміг письменника Маріо Варгаса Льосу. Варгас Льоса «відплатив» супротивнику, отримавши Нобелівську премію з літератури за 20 років по тому.

Сьогодні 65 років святкує Г'ю Лорі, британський актор, письменник і музикант, найкращий доктор Хаус всіх часів.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉