Facebook Pixel
IT
IT

Офіційний запуск «Дія City». Як ІТ-компанії стати резидентом

Сьогодні, 8 лютого, в Україні офіційно запускається спеціальний правовий режим для сфери ІТ «Дія City». The Page підготувало інструкцію, як стати його резидентом.

Як набути статусу резидента «Дія City»

Щоб стати резидентом, передусім треба мати бажання. Набуття цього статусу — справа добровільна.

Якщо цей намір твердий, треба написати відповідну заяву та подати її до Мінцифри. Заяву можуть подавати юрособи, зареєстровані за українським законодавством, які відповідають певним критеріям та займаються кваліфікованими видами діяльності. Докладніше про спецрежим і те, хто може стати резидентом та які критерії набуття цього статусу, можна прочитати за посиланням.

Як подати заяву для набуття статусу резидента «Дія City»

  • Зайти на сайт «Дія City» та авторизуватися (за допомогою системи ID.GOV.UA, застосунку «Дія» або особистого ключа).
  • Заповнити форму: внести дані про заявника (код ЄДРПОУ, назву та організаційно-правову форму юридичної особи), вказати вид діяльності та заповнити блок про персонал.
  • Поставити електронний підпис.

Звернутися із заявою може як керівник, так і представник компанії за дорученням. Під час подання заяви юрособі не потрібно надати фінзвітність, спеціальні дозволи чи ліцензії.

Як відбувається розглядання заяв

Міністерство розглядає подану заяву протягом 10 робочих днів із моменту її надходження. Якщо за вказаний період заявник не отримав відповіді на пошту, це значить, що він уже набув статусу резидента. Щоб у цьому переконатись у цьому, можна перевірити реєстр «Дія City».

Як позбутися статусу резидента «Дія Сіті»

Вихід зі спецрежиму настільки ж простий, як і вхід до нього. Для цього потрібне лише бажання резидента та заява до Мінцифри. У разі виходу податки донараховуватися не будуть.

Втратити резидентство можна внаслідок порушення строків подання звітів, невідповідності критеріям, які передбачені законодавством, та згідно із судовим рішенням.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉