Facebook Pixel

Плавне зниження гривні на тлі мовчання інвесторів: прогноз на тиждень

Максим Орищак
Аналітик компанії «Центр біржових технологій» (ЦБТ)

Новинний фон наступного тижня буде стриманим. По-перше, початок року ніколи не буває насиченим на події. По-друге, у світовому масштабі найважливіші події відбулися в грудні: рішення щодо Brexit між Англією та Європою, вибори президента США, винайдення вакцини проти COVID.

В Україні давно було визначено, що з 8 січня почнеться повний локдаун. Так, кафе, фітнес-зали та школи з вишами закрили до 24 січня. Раніше в Україні діяв карантин вихідного дня, але його скасували після поліпшення статистики захворюваності. Тобто важливіших новин за ситуацію з COVID і темпи зростання захворюваності не буде.

У світі інвестиційна спільнота переживає ситуацію з потенційним збільшенням стимулювання економіки США. Так, Демократична партія США отримала повний контроль над Конгресом, і це відкриває шлях до подальшого стимулювання.

Потенційно новий пакет стимулів обсягом $750 млрд буде ухвалений у період із середини лютого до середини березня та розподілений майже одразу після того. Під впливом таких настроїв на ринку розпочнуть торговельний тиждень.

Це може стати причиною для корекції вниз американських індексів, після того як вони досягли нових історичних максимумів, а індекс долара США, навпаки, може трохи зрости перед черговою хвилею розпродажів до рівня 88,9.

Інвестиційне золото падало останні 4 дні, і втрати для активу склали приблизно 7% — до рівня $1820 за тройську унцію. Після розпродажів, без сильного новинного фону, можна чекати на помірне відновлення цін.

Зі статистичних даних поточного тижня звернемо увагу на таке: у середу, 13 січня, ми дізнаємося про зміну рівня інфляції в США за грудень.

Також буде опубліковано Бежеву книгу ФРС, а президент ЄЦБ Лагард обговорить стан економіки під час онлайн-конференції. Президент ФРБ Філадельфії Патрік Харкер зі свого боку обговорить перспективи економіки 2021 року.

У четвер, 14 січня, цікавими будуть виступи президента ФРБ Атланти Рафаеля Бостіка, президента ФРБ Бостона Розенгрена. У середині дня побачить світ протокол грудневого засідання ЄЦБ, а пізніше на американській торговельній сесії опублікують щомісячну доповідь ОПЕК щодо ринку нафти.

П'ятниця традиційно буде днем релізів даних зі США та рейтингових агентств. 15 січня США опублікують показники промвиробництва за грудень і ціни виробників, а також роздрібних продажів за грудень.

У другій половині дня вийдуть результати JPMorgan Chase & Co., Citigroup Inc. за четвертий квартал. S&P Global Ratings опублікує рейтинги Андорри, Росії, Кувейту. Fitch Ratings опублікує рейтинг Великої Британії. Moody's Investors Service може опублікувати рейтинг Фінляндії.

Ця інформація про новини дає розуміння того, які активи будуть волатильнішими (де можна чекати на більш різку зміну ціни через новинний фон). Такі дані є актуальними для інвесторів, трейдерів і тих, хто конвертує валюту.

Гривня, наприклад, під тиском поточного локдауну продовжить поступову девальвацію, але без рівнів 30 грн за долар.

Зазначимо, що економічна діяльність у січні завжди є невисокою, отже, значного тиску на економічну активність локдаун не чинить, але й чинників для зростання гривні зараз немає. Тому за відсутності новин від кредиторів гривня й надалі помірно знижуватиметься щодо долара та євро.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора