Facebook Pixel

Стратегічний підхід до інвестування

Михайло Шевченко
Фінансовий радник Brave Capital

Сьогодні медійний простір рясніє інформацією про інвестиції. Експерти рекламують себе, інвестори хизуються прибутком. Здається, весь світ зосередив увагу на темі інвестицій. І, буцімто, тільки ви трохи відстали від життя. Схоже відчуття знайоме багатьом, хто ще не інвестував. І дуже часто ці люди вдаються до хибного рішення: спробувати скопіювати успішну практику знайомих, медійних осіб чи фахівців, не розібравшись у предметі. У результаті, зазвичай, — втрата коштів і досвід, щоправда, негативний.

Значення стратегії в інвестуванні

Коріння вищеописаної та поширеної проблеми — відсутність стратегії. Хаос у фінансах продукує страждання. А до власного життя і до його фінансового виміру варто підходити максимально відповідально, як до найголовнішого проєкту. Ваш шлях до збереження і примноження капіталу потребує індивідуального підходу. По суті, треба поговорити з самим собою начистоту, зрозуміти, які ваші сильні та слабкі сторони, компетенції, цілі, бажання тощо. На які етапи поділяється життя, як різні обставини впливають на його перебіг, а також — на ваші стосунки з іншими людьми, здоров’я, фінанси. Отже, треба почати мислити стратегічно.

Що робити, щоб зрозуміти світ інвестицій

В інвестуванні стратегія — це фундамент, свого роду недеталізований план, який дає розуміння, як і куди рухатися для досягнення власних фінансових цілей. Стратегія деталізується прицільними тактичними кроками, але сьогодні не про них.

Починати варто із загального розуміння. Для цього слід насамперед розібратися з тим, що таке активи, як працює фінансовий ринок, які бувають ризики і т. д.. Зрозуміти, для чого вам інвестувати: щоб мати пасивний дохід, придбати нерухомість, заробити на освіту дітей тощо.

Чого не варто робити

Дуже важливо у процесі знайомства зі світом інвестицій не шкодувати про втрачений час та можливості, не бідкатися на освітній заклад, що не навчив вас фінансовим азам, а дослідити тут і тепер, що таке інвестиції та делегування. Без останнього інвестування буде непростим, адже насправді забирає багато часу і потребує глибоких знань та навичок у галузі. Знайдіть свого фінансового радника, людину, яка не тільки буде компетентною та досвідченою, але також розумітиме ваш емоційний стан, тип мислення та фінансові пріоритети.

Види інвестиційних стратегій

Залежно від термінів, упродовж яких ви хочете інвестувати, стратегії можуть поділятися на короткострокові (1-2 роки), середньострокові (5-10 років) та довгострокові (від 20 років і більше). З огляду на тривалість стратегії обираються відповідні фінансові інструменти.

Те що підходить для короткострокової перспективи, може бути недієвим в довгостроковій, і навпаки. Також за стилем інвестування можна виділити активну та пасивну стратегії. Перша передбачає ризиковані інвестиції, які приваблюють розміром та швидкістю збільшення капіталу. Друга — більш поміркована, без зайвих ризиків і загроз втрати активів.

Інвестиційні характеристики

Серед ключових інвестиційних характеристик можна виділити три: надійність, дохідність та ліквідність. Варто пам’ятати, що всі три не можуть бути одночасно на максимумі. Висока надійність (малі ризики) виключає високу дохідність, від рівня ліквідності залежить дохідність і т. д. Крім цього, фінансовий план буде стратегічним, якщо ви інвестуватимете «вбілу» (сплачуючи податки), використовуватимете різні джерела доходів і будете готовими до тимчасового просідання вашого портфеля.

Висновок

Резюмуючи, хотілося б наголосити, що інвестиції — це спосіб збереження накопичень власних фінансових надлишків, який дозволяє уникнути негативів інфляції і примножити статки. Але інвестувати без стратегії означає свідомо наражати себе і свій капітал на небезпеку. Мисліть і дійте стратегічно, і тоді ваші активи працюватимуть на вас.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]