Facebook Pixel

Як бізнесмену знайти людей, які принесуть успіх? П'ять правил формування успішного оточення

Віктор Андрухів
співзасновник Fibermix та Savex Minerals

95% успіху або невдач людини формує його оточення, так кажуть дослідження гарвардського психолога Девіда Макклелланда. Бізнесмена, який постійно прагне розвивати і розширювати бізнес – ця властивість впливу оточення турбує особливо, бо успіх у підприємництві говорить мовою грошей, а невдача — це збитки.

Для мене і багатьох моїх колег і партнерів створити навколо себе правильне оточення – це не забаганка, а необхідність.

Працюючи більше 15 років в бізнесі, я виокремив деякі правила, які, на мою думку, допоможуть сформувати найбільш корисне оточення для лідера, і зараз хочу поділитись ними з вами.

1. Все починається з енергії. Оточуйте себе людьми, які викликають у вас позитивні емоції

Американский бізнес-коуч Джим Рон каже, що кожна людина – середнє арифметичне п'ятьох людей, з якими вона найбільше спілкується. Але не треба глибоких досліджень, щоб зрозуміти, що характер, темперамент і просто настрій наших друзів і колег – впливає і на нас.

Складно залишатися позитивною енергійною людиною, якщо навколо – одні меланхоліки. Зрештою, можна втомитися жаліти і розповідати анекдоти, сподіваючись, що меланхолік перетвориться на сангвініка і у вас нарешті з’являться позитивні теми для розмов. Проблема не в темпераменті, а в тому, як оточення з токсичних або просто сумних людей впливатиме на вашу працездатність.

Ми живемо в складний час, коли кожного дня доводиться стикатися з жахливими новинами, читати про втрати на фронті під звуки сирен і сподіватися лише на захист ППО. Через війну кількість українців, які страждають від ментальних розладів, зросла – 29 % людей щодня відчувають поганий настрій і пригнічення.

Звісно, мова не йде про те, щоб лишити своїх друзів, бо вони, як і багато хто з нас, почали транслювати більше негативних емоцій. Проте, можливо, краще подумати, аби трохи скоротити час проведений в такому спілкуванні. Адже насамперед варто концентруватися на власному ментальному здоров’ї.

2. Хто вас надихає? Запросіть їх на каву

Щоб сформувати ефективне оточення, почніть з аналізу, які люди вам дійсно подобаються, і задайте собі питання:

Quote«Чи хотів би я бути такою людиною? Чи всі риси особистості відповідають моїм принципам? Чого я можу навчитися у людини переді мною?»

Хоча, з філософської точки зору, кожна людина – це наш вчитель, проте концентруючись на близькому оточенні, дійсно важливо часто ставити собі запитання: «Чого я вчуся у стосунках з цими людьми?»

Якщо здобутки колеги вас мотивують і надихають, це вже означає, що людина впливає на вас позитивно, змушує вас прагнути розвитку. Можливо, а точніше, скоріш за все, вам буде корисно продовжити спілкування з цією людиною.

Завжди використовуйте можливості, не втрачайте шанс наситити своє коло цікавими людьми. Були на презентації і сподобався чийсь виступ? Запросіть на обід людину, слова, якої вас надихнули.

3. Думайте бізнесово. Як люди можуть вам допомогти або допомогти вашій справі

Це не про паразитичне використання дружніх стосунків заради власного зиску, а про можливі партнерства, які принесуть взаємний прибуток. З багаторічного досвіду побудови спільних підприємств і партнерств скажу, що створювати бізнес дуже важливо з людьми спільними з вами по духу, які мають схожі цінності і просто подобаються вам як особистості. Звісно, все одно варто детально обговорювати умови, складати партнерську угоду. Проте починати спілкування щодо співпраці варто лише з людиною, з якою вже комфортно спілкуватися.

4. Створюйте особистий бренд

Поки ви шукаєте цікаве оточення, можливо, цікаве оточення шукає вас. Але для того, щоб зустріти нових друзів і потенційних партнерів, треба бути видимими.

Краще почати вести соцмережі, якщо ще цього не зробили. Висловлюйте свої думки, проявляйте активність під постами і статтями, які вам дійсно цікаві.

Ваші сторінки заочно познайомлять інших людей з вами і, можливо, серед них будуть потенційно цікаві вам особистості.

5. Відвідуйте бізнес-клуби, ком'юніті. Це джерело корисних знайомств

Бізнес-осередки складають кращі спеціалісти з усіх можливих сфер. Їхнє світобачення – унікальне і цінне, а експертність – на дуже високому рівні. Там слід шукати порад і консультацій за будь-яким питанням. Варто проявляти ініціативу і не відмовляти у консультаціях, якщо питають вашої поради. Бонусом це також сильно мотивує, адже відчувати підтримку оточення, а також власну цінність – важливо кожній людині.

Окрім того, комунікації, побудовані в середині таких клубів – більш безпечні і довірчі.

В ком’юніті легше будувати ділові стосунки, домовлятися про партнерство, бо репутація учасників – стабільна і перевірена. Можливість, що в клубі вас підведуть – тяжіє до ноля, бо це б означало підвести всю спільноту.

QuoteІ основне – варто не забувати, що кожне ефективне спілкування будується першочергово на щирості його учасників. І лише підтримка чесної та регулярної комунікації може перетворити секундне знайомство на якісні дружні або партнерські стосунки.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]