Українські контрабандисти освоюють «балканський маршрут» нелегальної імміграції до ЄС

Журналіст, медіаменеджер

Італійський уряд направляє для посилення контролю своїх східних кордонів додаткові військові підрозділи.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомила Тетяна Ройц (Tetjana Rojc), італійський сенатор від автономного регіону Фріулі — Венеція-Джулія, член правлячої Демократичної партії, після зустрічі в Римі з міністром внутрішніх справ Італії Лучіаною Ламорджезе (Luciana Lamorgese).

Вона назвала «доречним» рішення уряду щодо збільшення кількості співробітників, які контролюють кордон зі Словенією.

Причиною екстраординарного посилення італійської прикордонної охорони став зростаючий потік нелегальних мігрантів через так званий «балканський маршрут».

Останньою краплею, що переповнила чашу терпіння італійської влади, став інцидент наприкінці липня 2020 року. Тоді упродовж двох днів на різних ділянках кордону поліцейські затримали кількох українських контрабандистів, які у вантажних «бусиках» перевозили нелегальних іммігрантів через гірські перевали.

Після ослаблення в ЄС карантину до Італії знову хлинув потік нелегальних іммігрантів зі Сходу. Причому за нинішніх умов контрабандисти використовують для переправлення мігрантів другорядні лісові дороги та гірські стежки.

Все більше та більше мігрантів прибувають до Італії за допомогою українських контрабандистів через менш відомі та більш дрібні прикордонні переходи, розповіла сенатор Тетяна Ройц Австрійському інформаційному агентству (APA).

Нелегальних іммігрантів перевозять невеликими автобусами або вантажівками. Завдання додаткового італійського військового контингенту — перекрити цей пролом на східному напрямку.

Тему нелегальної міграції в Італії активно експлуатують праві, а саме опозиційна партія «Ліга» та її лідер і друг Путіна Маттео Сальвіні.

Зокрема, антиіммігрантські настрої виборців допомогли «Лізі» сформувати значну фракцію в парламенті Італії та отримати владу в деяких регіонах на півночі країни.

Наприклад, «Ліга» має більшість у парламенті прикордонного регіону Фріулі — Венеція-Джулія (Friuli Venezia-Giulia), а її представник Массіміліано Федріго (Massimiliano Fedriga) переміг на виборах губернатора цього регіону.

В умовах економічної кризи, викликаної епідемією, антиіммігрантські настрої в Італії зросли, тож більшість італійських партій активізували «боротьбу» з іммігрантами.

Так, губернатор Массіміліано Федріго розгорнув для контролю італо-словенського кордону безпілотники, прилади нічного бачення та спільні патрулі.

А партія «Ліга» заявляла, що готова побудувати стіну з колючого дроту на східному кордоні, якщо того вимагатимуть обставини.

Напередодні регіональних виборів, намічених на осінь 2020 року, навіть помірні парламентські партії Італії змушені будуть радикалізовуватися щодо іммігрантського питання.

Річ у тім, що з правого боку їх тіснять конкуренти — неофашистські партії, що пропонують кардинальні методи боротьби з мігрантами. Так, 4 серпня 2020 року близько дюжини бойовиків неофашистської позапарламентської організації CasaPound увірвалися до залу регіональної ради Фріулі — Венеція-Джулія (парламент регіону), вигукуючи гасла проти імміграційної політики.

Неофашисти перервали роботу регіонального парламенту, заблокувавши роботу Комісії, яка займалася аналізом Річної іммігрантської програми.

Вимога CasaPound: «Масово використовувати армію на східному кордоні, негайно блокувати імміграцію з видворенням на кордоні, вимагати від Словенії виконання Дублінського договору».

За цих умов «Ліга», що має значну фракцію в Європарламенті, все активніше здійснюватиме нападки на Шенгенську угоду.

Переконаний євроскептик Маттео Сальвіні як міністр внутрішніх справ Італії неодноразово погрожував в односторонньому порядку припинити дію Шенгенської системи шляхом відновлення прикордонного контролю.

Нині антишенгенську атаку праві прикривають турботою про здоров'я італійців.

Саме того дня, коли міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков у Римі розповідав своїй італійської колезі Лучіані Ламорджезе про успіхи в боротьбі з українськими контрабандистами, які переправляють нелегалів, у сусідній будівлі губернатор Фріулі Массіміліано Федріго доповідав про неконтрольовану ситуацію з міграцією на східних кордонах країни.

Це відбувалося на засіданні парламентського комітету з реалізації Шенгенської угоди (Comitato parlamentare di controllo sull'attuazione dell'accordo di Schengen).

«Ситуація з прибуттям мігрантів до регіону, кількість яких з травня 2020 досягла 1 000 на місяць, некерована», — лякав він депутатів італійського парламенту.

«На сьогодні наш регіон є одним із кращих у боротьбі з коронавірусом, і сьогодні майже всі зараження відбуваються з-за кордону або є іноземними», — підкреслив він.

Нескладно здогадатися, що освоєння українськими контрабандистами «балканського маршруту» нелегальної імміграції додасть аргументів європейським супротивникам відкритих кордонів і безвізу з Україною.

У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: kolonka@thepage.ua

Читати на The Page

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора