Facebook Pixel

Тиждень росту: інфляція, коронавірус, криптовалюта, гривня

Максим Орищак
Аналітик компанії «Центр біржових технологій» (ЦБТ)

Протягом тижня з 16 до 20 серпня фінансовий світ буде сконцентрований навколо новин про інфляцію, коронавірус, потенціал зростання криптовалют. Ці три показники мають величезний ефект на динаміку металів, попит на інвестиційні активи і вартість енергоресурсів. Крім того, на нас чекає великий пул статистичних новин із різних країн.

Так, уже в понеділок, 16 серпня, ми спостерігаємо зниження вартості нафти марки Brent на 1,4%, до $69 за барель. Ціна знижується на тлі статистики з Китаю, яка свідчить про скорочення обсягу переробки та економічної активності в Китаї. Тобто нові спалахи COVID-19 вражають всю світову економіку, і це добре видно на прикладі найбільших з ВВП країн.

Комісія з торгівлі товарними ф'ючерсами США вказує, що спостерігається скорочення довгих позицій у ф'ючерсах на нафту й опціонах США на тижні до 10 серпня. Тобто можна чекати, що коронавірус зараз сприяє зниженню побоювань інфляції. А якщо інфляційні ризики скорочуються — попит на інвестиційні метали і криптовалюту також може знижуватися.

Золото в останні тижні більш активно змінюється в ціні під тиском новин і коментарів про інфляцію в світі. Але якщо розглянути в якості можливого сценарію скорочення побоювань щодо інфляції, то вартість тройської унції цьогоріч ще може впасти до рівня $1600.

Українська гривня буде стабільною і немає ризиків падіння в найближчий тиждень. Потенціал співпраці з кредиторами завжди був сприятливим періодом для курсу національної валюти. Значить — чекаємо, що середній курс продажу долара США в банках країни прагнутиме рівня 26,65 грн.

Щодо новин, на які варто звернути увагу на поточному тижні, ми б хотіли відзначити високу активність статистичних відомств у всіх куточках світу, від США до Австралії. Уже в понеділок, 16 серпня, США опублікують дані про зміну обсягу покупок довгострокових цінних паперів TIC за червень. У вівторок, 17 серпня, чекаємо на протокол засідання з грошово-кредитної політики Австралії, дані з ринку праці Великої Британії, темпи зростання ВВП Єврозони, тижневі запаси сирої нафти за даними Американського інституту нафти (API) США.

У середу, 18 серпня, Японія представить дані по сальдо торгового балансу, Нова Зеландія приймає рішення з процентної ставки, Велика Британія, Єврозона та Канада відзвітують про зміну інфляції, США покажуть обсяг будівництва нових будинків, а також дані з запасів нафти, мазуту, бензину. У четвер, 19 серпня, Австралія опублікує рівень безробіття, США — число первинних заявок на одержання допомоги з безробіття, а Канада повідомить про зміну кількості зайнятого населення в несільськогосподарському секторі від ADP.

У п'ятницю, 20 серпня, Японія надасть дані з інфляції, Китай відзвітує про рішення з базової кредитної ставки НКБ, Велика Британія і Канада опублікують обсяг роздрібних продажів.

Варіант Delta-коронавірусу зумовив рекордно високу захворюваність у Таїланді, В'єтнамі, а також на Філіппінах. Цей штам привів до рекордної кількості смертей в Росії, а число випадків захворювання в Німеччині виросло найбільше з травня. У США середня семиденна кількість смертей від COVID-19 майже подвоїлася за два тижні, досягнувши найвищого рівня з травня.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора