Facebook Pixel

Спортклуб у кожен дім: як зміняться фітнес-центри

Андрій Рижиков
СEO і керуючий партнер девелоперської компанії DC Evolution

В Україні складається цікава ситуація: інтерес українців до спорту зростає, а кількість великих мереж — ні.


Якщо до 2014 року в Києві було кілька масштабних мереж фітнес-центрів, то сьогодні фактично одна. А в більшості по кілька клубів з набагато скромнішим оснащенням. Окремо, звісно, варто виділити преміальні клуби, які розвиваються не за рахунок масштабування, а повноти та рівня послуг.

До того, як карантин закрив нас всіх по домівках, ця ніша була досить перспективною: зміщення фокусу на своє здоров'я, бажання залишатися у формі, захоплення марафонами, запливами та тріатлоном – все це працювало на розвиток спортивної інфраструктури та супутніх ринків: виробництва одягу та спортивного харчування, організації заходів. Але найбільше, мабуть, вигравали фітнес-клуби.

Сьогодні всі клуби закрито – спорт перемістився в онлайн. У YouTube, Instagram, Zoom безліч платних і безкоштовних відео як від самих клубів, так і від персональних тренерів (і навіть блогерів). Чи зручно це? Безумовно, так.

Ба більше, сьогодні це практично єдина можливість залишатися «у спорті». Але очевидно, що після карантину всі «парафіяни» клубів повернуться назад, і, цілком ймовірно, новачки поповнять їхні ряди.

QuoteНе відразу, але поступово фітнес-центри зменшуватимуть свої площі та ставатимуть ближчими до людей.

Онлайн-тренування існували й раніше, але, попри це, люди ходили в клуби. У багатьох вдома є мінімальний спортивний інвентар або (щонайменше) килимок. Але чи продуктивно це? Скільки можна знайти відмазок, щоб не займатися? Десятки.

А ось із абонементом до спорт-клубу це складніше. Але все ж таки головне, що відрізняє заняття вдома і в клубі, – це різноманітність інфраструктури і, звісно, басейн, який, до речі, є найбільш витратним з фінансової, інженерної та експлуатаційної точки зору.

З кожним днем карантину спортивні центри підраховують зростаючі збитки. Скільки з них переживе цю карантинокризу? Вже очевидно, що ми побачимо зміни на цьому ринку.

Не відразу, але поступово фітнес-центри зменшуватимуть свої площі та ставатимуть ближчими до людей. На зорі свого розвитку фітнес-клуби відкривались у житлових комплексах. Сьогодні вже нові бізнес-центри складно уявити без спортивної складової.

Погодьтеся, дуже зручно, коли поруч із будинком або роботою є необхідна інфраструктура.

Світ дедалі швидше штовхає нас до формату МФК, у якому реалізовано мій улюблений принцип «працюй і відпочивай, де живеш, і навпаки».

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора