Facebook Pixel

Прогноз на тиждень: за подіями в Україні стежать інвестори з усього світу

Максим Орищак
Аналітик компанії «Центр біржових технологій» (ЦБТ)

Інвестиційний фокус цього тижня спрямований на події навколо відносин між Україною та Росією. Усі ціни на міжнародній арені змінюватимуться під впливом того, як поводитимуться ці два політичні гравці. Поки що інформаційне напруження провокує зростання вартості нафти у світі, цінові коливання золота та срібла в бік збільшення, створює передумови для корекції світових індексів униз. Відповідно в такі моменти будь-які статистичні релізи мають другорядний вплив. Але зовсім не звертати на них увагу не можна. Валютні й інвестиційні стратеги всю статистику використовують для прогнозування руху цін у перспективі на рік і більше.

Так, уже 14 лютого ціни на енергоносії в Європі підскочили на тлі напруженості навколо України. Європейські ціни на природний газ і електроенергію збільшилися на понад 10% після того, як США заявили, що Росія може незабаром вдертися в Україну або спробувати розпалити конфлікт усередині її кордонів. Розвідка США вказує на те, що Росія може атакувати свого сусіда ще до закінчення Олімпійських ігор у Пекіні, що мають завершитися за тиждень. Водночас РФ неодноразово заперечувала плани вторгнення, а міністр закордонних справ України минулими вихідними дещо зменшив напруженість, заявивши, що «ключових змін» не сталося. Такий політичний розклад дає нам розуміння того, що на тижні з 14 до 20 лютого курс продажу долара на території України буде в межах 28,5 – 29,5 грн. Різка девальвація до рівня 40 грн за долар США є можливою лише за умови зростання спекулятивних настроїв і фактичної атаки території нашої країни.

З-поміж релізів цього тижня в понеділок, 14 лютого, чекаємо, що канцлер Німеччини відвідає Україну і проведе переговори з президентом Володимиром Зеленським. Президент Європейського центробанку Крістін Лагард візьме участь в обговоренні доповіді ЄЦБ у Європарламенті.

У вівторок, 15 лютого, США опублікують індекс виробничої активності за лютий, ціни виробників за січень, оцінки ВВП єврозони за четвертий квартал, а Світовий банк оприлюднить щорічну доповідь про світовий розвиток.

У середу, 16 лютого, чекаємо на протокол січневого засідання ФРС США, а також американську статистику за січень щодо роздрібних продажів і промвиробництва. А в Брюсселі цього дня розпочнуться переговори міністрів оборони країн НАТО.

У четвер, 17 лютого, у Джакарті розпочнуться переговори міністрів фінансів і голів центробанків країн «Групи 20». З-поміж важливих рішень щодо монетарної політики чекаємо на ставки ЦБ Туреччини та Філіппін.

У п'ятницю, 18 лютого, США опублікують статистику за січень: продажі на вторинному ринку житла, індекс випереджальних економічних індикаторів. Fitch Ratings опублікує рейтинги Данії, Польщі, Туркменістану, Франції, а S&P Global Ratings — рейтинги Замбії, Іраку, Кабо-Верде, Лівану, Північної Македонії, Таджикистану, Франції, Естонії. Moody's Investors Service може опублікувати рейтинги Ісландії, Кіпру, Ефіопії.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора