Фото: Free-Photos / Pixabay
Американський індекс Nasdaq, що відображає вартість акцій високотехнологічних компаній, уперше з березня минулого року перейшов на територію корекції. Сталося це через те, що інвестори перекладають капітал у найбільш надійні папери великих гравців на тлі стрімкого зростання прибутковості казначейських облігацій та підвищення процентної ставки ФРС. Індекс був запущений у 1971 році та з того часу коригувався 65 разів, із яких 24 рази справа доходила до повноцінного ведмежого ринку, або глибокого падіння котирувань.
Федеральний комітет із відкритого ринку проведе засідання 25 — 26 січня, де вирішуватиметься доля кредитно-грошової політики. Багато експертів схиляються до думки, що на цьому заході чиновники підготують ґрунт для серії підвищень ставки та скорочення балансу ФРС у межах боротьби з інфляцією. По суті, це позбавить учасників ринку дешевого фондування, яке під час пандемії використовувалося для різних ризикованих спекуляцій.
Технологічний гігант Amazon планує відкрити перший магазин лінії Style наприкінці 2022 року. Його особливістю буде розмір близько 2800 квадратних метрів і примірочні. У самому магазині будуть встановлені лише стенди з одним розміром одягу. Щойно відвідувач знайде цікавий предмет, йому треба буде відсканувати QR-код у спеціальному застосунку, після чого додати товар у кошик, вказавши розмір, який буде доставлений у примірочну. Всередині примірочної будуть спеціальні дисплеї, де можна буде замовити інший розмір, а також захищена шафа з одягом, який не підійшов. Покупці зможуть здійснювати оплату через програму Amazon One — гаджет для розпізнавання клієнта за допомогою сканування долоні.
Шоком для учасників ринку стали нові дані з Німеччини: ціни виробників зросли в грудні на 5%, а в річному обчисленні — аж на 24,2%. Це сталося внаслідок збільшення витрат, пов'язаних із подорожчанням енергоносіїв та збоєм у ланцюжках постачань.
Якщо від ЄЦБ, як і від ФРС, очікують дій щодо посилення монетарної політики, спрямованих на боротьбу з інфляцією, то центральний банк Китаю ухвалив рішення знизити річну ставку за кредитами до 3,7% і анонсував додаткові стимулювальні заходи в найближчі місяці.
Технологія невзаємозамінних токенів (NFT) продовжує поширюватися. У Twitter дозволять користувачам із преміум-підпискою Blue встановлювати токени як фото профілю. Для цього достатньо прив'язати Ethereum-гаманець (а поки що доступні NFT тільки цієї мережі) до профілю соцмережі. Згідно з чутками, Meta незабаром додасть можливість ділитися своїми колекціями NFT у Facebook та Instagram. Американська криптобіржа Coinbase уклала угоду з Mastercard, яка дасть змогу охочим купувати NFT без реєстрації гаманця та попередньої купівлі криптовалюти. NFT-маркетплейс Autograph, який створила зірка американського футболу Том Бреді, залучив $170 млн від інвесторів. Прижначення майданчика — зв'язати спортсменів та їхніх фанатів, які бажають отримати унікальний контент від своїх кумирів.
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора