Український ринок праці переживає непрості часи. Ключова проблема – кадровий голод. Катастрофічно не вистачає як «блакитних», так і «білих» комірців. Показник безробіття, за офіційними даними Державної служби зайнятості, за рік скоротився майже вдвічі, а рівень пропозиції від роботодавців зріс на 30-40%. Нестача кадрів пояснюється, насамперед, мобілізацією чоловіків та відтоком жінок за кордон.
Боротьба за кваліфіковані кадри
Враховуючи те, що бізнес планує до кінця року збільшити штат як мінімум на 10%, боротьба за персонал лише наростатиме. Працедавці змушені підвищувати власну привабливість в очах кандидатів, зокрема, шляхом збільшення зарплат, розширення соціального пакету, забезпечення навчання та підвищення кваліфікації, бронювання від мобілізації тощо. В умовах кадрової кризи багато компаній вимушені брати на роботу недосвідчених працівників, запрошувати пенсіонерів, перекваліфіковувати жінок.
Особливим попитом сьогодні користуються HR-и, експерти, які вміють шукати та утримувати таланти. Крім них — фахівці, від яких залежить просування послуг та товарів на ринку (сейлзи, маркетологи і т. д.). І, звісно ж, топ-менеджмент, від якого залежить стратегія розвитку бізнесу.

Непроста ситуація і в ІТ-індустрії, яка до війни в Україні вирізнялася найбільшою стабільністю та позитивною динамікою. Іноземні компанії через острах блекаутів все частіше відмовляються від аутсорсу. Самі ж українські айтівці надають перевагу стабільній роботі в продуктових компаніях короткочасним проєктам.
Що робити роботодавцям для залучення кадрів
Очевидно, що кандидат сьогодні знаходиться у більш вигідному становищі за роботодавця. Останньому ж бажано дотримуватися наступних настанов:
- Регулярно (раз на пів року) проводити зріз зарплат на ринку, щоб пропонувати претендентам конкурентоспроможну оплату їхньої праці.
- Посилювати бренд власної компанії.
- Розширювати соціальні гарантії.
Економічне відновлення країни потребуватиме збільшення кадрів. Будемо вірити, що українці поступово повертатимуться додому, чим сприятимуть стабілізації ситуації на ринку праці зокрема та економіки загалом.