Минулого тижня Всесвітня золота рада опублікував дослідження про вплив коронавірусу на ринок металу. Основний посил полягає в потенційних темпах попиту на метал у світі через ситуацію в Китаї.
Китай — найбільший споживач золота, на частку якого припадає до 30% споживчого попиту. Згідно з поточними оцінками, споживчий попит на золото в Китаї знизиться приблизно на 10-15%. Це може стати причиною для корекції вниз цін на золото вже впродовж найближчих тижнів.
Представники фінансового світу пильно стежать за подіями в США, зокрема за корпоративною статистикою, яка штовхає вгору індекси DJI, S&P500, Nasdaq і підтримує невизначеність щодо майбутніх перспектив фондових ринків.

З одного боку, повинні позначатися результати торговельних суперечок США та Китаю минулого року, результати коронавірусу. З іншого боку, чекають негативного впливу від Брекситу. Додатково є необхідність враховувати майбутні вибори в США (за чим потрібно стежити щотижня).
Коментарі щодо політичних перепалок всередині Америки можуть будь-якої миті давати підтримку для зростання вартості долара США у світі. Або навпаки – для його стрімких розпродажів. Можна сказати, що це один з провідних новинних драйверів для світових ринків загалом і для українського ринку зокрема.
Перспективи правлячого складу в США – це потенційна зміна монетарної політики, потенційна зміна вектора настроїв інвесторів за вкладами (будь-якої миті інвестори можуть піти з ринків, що розвиваються (ризикових активів), на розвинені ринки, на захисні інструменти).
Читайте також: Огляд ринків. На що вплинув візит Зе в Давос і чи дістане нас коронавірус
Звернемо увагу, що в понеділок, 17 лютого, ринки США закриті з нагоди святкування Дня президентів. Отже, можна чекати, що волатильних сюрпризів ні для валютного ринку, ні для фондового не буде. У вівторок очікується схожа картина, проте не через відсутність новин, а внаслідок підготовки інвесторів, хедж-фондів і т. д. до подій середи.
Якщо всі ЦБ підтримуватимуть тенденції пом'якшення монетарної політики, то можна чекати, що і в Україні НБУ буде активно боротися за привабливість вартості своїх товарів на зовнішніх ринках.
Так, у середу, 19 лютого, чекаємо на реліз протоколу січневого засідання Федеральної резервної системи. Основний посил, який буде цікавити, – це ступінь побоювання ФРС США щодо коронавірусу та настрій щодо зміни процентної ставки у перспективі на 2020 рік.
Крім того, в середу, 19 лютого, ми чекаємо рішення ЦБ Туреччини щодо ставки. Поточний основний прогноз полягає в тому, що відбудеться зниження до 10,75% з 11,25%. Слідом, але вже у четвер, 20 лютого, чекаємо рішення щодо ставки ЦБ Індонезії. Прогноз поки що аналогічний — зниження до 4,75% з 5%. Пізніше цього ж таки дня відзвітують за ставками ЦБ Єгипту, Китаю. Важливість цих подій для світової арени полягає в тренді.
Якщо всі ЦБ підтримуватимуть тенденції пом'якшення монетарної політики, то можна чекати, що й в Україні цьогоріч НБУ буде активно боротися за привабливість вартості своїх товарів на зовнішніх ринках, тобто далі знижувати ставку.
Далі, в п'ятницю, вже 21 лютого, чекаємо на ряд виступів представників ФРС США, які можуть підвищити волатильність торгового тижня на фондовому, товарному та валютному ринках. Додатково США опублікують наступну статистику: PMI обробних галузей США за лютий, продажі на вторинному ринку житла за січень. Єврозона й собі опублікує дані щодо інфляції за січень, PMI обробних галузей за лютий.
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора