Facebook Pixel

Огляд ринків. Загальний негатив, падіння гривні та очікування грошей МВФ

Максим Орищак
Аналітик компанії «Центр біржових технологій» (ЦБТ)

Наступного тижня ми чекаємо ряд статистичних даних, які можуть стати сигналом для нових розпродажів на фондовому ринку США, Азії та Європи.


Так, 31 березня Китай відзвітує про зміну індексу ділової активності виробничого сектора за березень, а 1 квітня такі самі звіти надійдуть від США та інших країн.

Не будемо гадати, що статистика виявиться негативною. Поширення коронавірусу спровокувало режим карантину по всьому світу, і це зупинило економічну активність загалом у світі, в Україні зокрема.

Якщо за підсумком березня фактичні дані будуть не настільки негативними, як ми можемо чекати, то трейдери на світовій арені можуть закладати весь негатив на наступні релізи (в квітні, в травні).

QuoteСеред захисних інструментів для інвесторів — і золото, і японська ієна, і швейцарський франк.

Не варто чекати, що розпродажі валют будуть слабкими. Більш ймовірно, що по всьому світу будуть і далі знижуватися фондові індекси, а валюти країн дешевшатимуть.

Міністри фінансів єврозони цього тижня, як очікується, обговорять деталі використання стабілізаційного механізму ESM. А 1 квітня припиняє дію угода ОПЕК+ щодо обмеження видобутку.

Попит на захисні активи, більш ймовірно, буде високим. Серед захисних інструментів для інвесторів — і золото, і японська ієна, і швейцарський франк.

Гривня наступного тижня продовжить поступове падіння. Крім того що девальваційні побоювання населення зростають, так ще й спекулянти підігрівають інтерес до іноземної валюти.

Дії центробанку щодо підтримки стабільності на валютному ринку нагадують дії 2014-2015 років – коли НБУ витрачав золотовалютні запаси країни без відчутного ефекту в перспективі навіть тижня. Зараз відбувається аналогічна картина – весь обсяг пропозиції дуже швидко стає невагомим для валютного ринку.

Ціни на бензин в Україні не зростатимуть. У світі ціни на енергоресурси знижуються і при низьких закупівельних цінах, помірній девальвації гривні, низькому рівні споживання бензину. Середні ціни не зростатимуть.

Інфляція в Україні прискориться – вже зараз дорожчає продовольчий кошик закупівлі, а спекулянти автоматично збільшують вартість. Варто пам'ятати, що овочі та фрукти в Україні імпортні.

QuoteДомовленість з МВФ в умовах вірусної паніки слід проводити якомога швидше.

Так, вже зараз «Борщовий набір» (картопля, капуста, цибуля, буряк, морква) впевнено дорожчає: цибуля +50%, капуста +86% (до 8,46 грн за кілограм), морква +48% (до 8,1 грн), буряки +47% (до 8,45 грн), картопля +40% (до 16,8 грн).

Минулого тижня ФРС оголосила необмежені купівлі облігацій та пакет стимулів у США на $2 трлн, що надало підтримку ринкам акцій минулого тижня. Для України це сигнал, що на світовій арені страхи щодо стабільності світової фінансової системи зростатимуть.

Домовленість з МВФ в умовах вірусної паніки слід проводити якомога швидше. Якщо інші країни звернуться за фінансовою підтримкою до кредиторів, то пріоритет можуть віддати тим, хто в числі перших подавав заявки.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора