Facebook Pixel

Легальний гральний бізнес ведеться відповідно до ключового принципу Конституції України

Вікторія Закревська
Заступниця голови Ukrainian Gambling Council з комунікаційних питань

Розвиток цивілізованого ринку азартних ігор в Україні передбачає не лише вирішення регуляторних питань та запровадження адекватного податкового законодавства, а й реалізацію ефективної соціальної політики щодо захисту гравців.

Такої практики дотримуються всі розвинені країни, де гральний бізнес, з одного боку, давно приносить суттєвий дохід до бюджету, з іншого боку – розроблені системи боротьби та профілактики ігрової залежності (лудоманії). Доступ до легальних азартних ігор має бути організований державою відповідно до одного з ключових принципів Конституції – забезпечення безпеки життя та здоров'я громадян. Як цей принцип реалізовується в Україні?

Відповідно до профільного Закону про легалізацію азартних ігор в Україні, боротьба з поширенням ігрової залежності, а також її наслідками є невід'ємною частиною турботи про благополуччя гравців та соціальний захист їхніх сімей. Саме тому українські легальні організатори азартних ігор, а також профільні організації у сфері гемблінгу збільшують кількість соціальних програм, спрямованих на дотримання принципів відповідальної гри та боротьби з ігровою залежністю.

Наприкінці минулого року Ukrainian Gambling Council – профільна асоціація, що поєднує 80% ліцензованих організаторів азартних ігор – оголосила про запуск проєкту психологічної підтримки гравців.

В рамках цього проєкту цілодобово працює гаряча лінія, де професійні психологи дають безкоштовні первинні консультації людям, які відчувають, що мають певні проблеми з ігровою залежністю, а також членам їхніх сімей. Крім психологічних консультацій, незабаром буде організовано відповідну безкоштовну індивідуальну та колективну терапію для тих гравців, які цього потребують.

За півтора місяці роботи Офісу психологічної підтримки на гарячу лінію зателефонували близько півсотні людей. Переважно зверталися дві категорії громадян:

  1. батьки ігроманів із питанням, як боротися з ігровою залежністю дорослих дітей, які грають в онлайн-казино та гральних залах;
  2. люди з ігровою залежністю щодо запису на індивідуальну або групову терапію, а також можливості отримання повноцінного психологічного супроводу.

Декількома місяцями раніше на базі Ukrainian Gambling Council також був реалізований проєкт з надання юридичної допомоги гравцям та членам їхніх сімей.

Зокрема, звернувшись за юридичною допомогою, сам гравець або його родичі першої лінії спорідненості можуть з'ясувати юридичні аспекти питання ігрової залежності, а також отримати консультацію кваліфікованих юристів щодо (само) обмеження в доступі до азартних ігор. Такі консультації також надаються цілодобово.

Подібні соціальні ініціативи легальних організаторів азартних ігор та профільних організацій разом із дотриманням принципів відповідальної гри є фундаментом, на якому будуються партнерські відносини між державою, легальними організаторами азартних ігор та суспільством. А також демонструють, що легальний гральний бізнес в Україні показує прихильність до соціальної відповідальності та до одного з ключових принципів Конституції – забезпечення безпеки життя та здоров'я громадян України.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]