Хто добудує недобудови

Андрій Рижиков
СEO і керуючий партнер девелоперської компанії DC Evolution
Фото: PublicDomainPictures/Pixabay

Фото: PublicDomainPictures/Pixabay

Напевно, вам уже встигли потрапити на очі новини із заголовками про те, що суд нібито зобов'язав КМДА добудувати один із житлових комплексів Войцеховського.

Тисячі постраждалих покупців застигли в надії, що на їхні будинки чекає така сама доля, а отже, тривала боротьба за квадратні метри скоро закінчиться. Але пригадаймо головне правило сьогодення: не вірте заголовкам – шукайте смисли.

Насправді якщо ви почитаєте не лише заголовок і замислитеся над суттю, то побачите, що суд зобов'язав КМДА тільки організувати роботу, пов'язану із завершенням будівництва ЖК.

Telegram Logo

Організувати – це означає управляти, контролювати, спрощувати, делегувати тощо.

І все начебто правильно, але в цій ситуації КМДА щось на кшталт британської королеви – право є, а реальних виконавських повноважень немає. Але головне – немає грошей. А як можна добудувати будинок без грошей?

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Суд нагородив КМДА функцією девелопера, але механізму залучення грошей на добудову таких об'єктів немає.

З одного боку, КМДА дійсно не є всесильною в рамках чинного законодавства, і, можливо, законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав кредиторів об'єктів будівництва» дасть змогу зрушити цей процес із місця.

З іншого боку, ще до рішення суду КМДА створила певний roadmap за добудовою недобудованих об'єктів.

Але навіть суперфахівцеві за підтримки п'яти юристів, восьми інженерів і десяти архітекторів на його виконання знадобилося б рік — півтора, а що вже говорити про звичайних людей, які просто купили квартири і взагалі не планували заглиблюватися в процес девелопменту та будівництва.

По суті, roadmap був тільки на папері і задля галочки – за кожним його пунктом збиралися десятки нарад із подальшою підготовкою документів, що вимагають візування десятка чиновників, що відправляло покупців великим тернистим колом, але так і не приносило результату у вигляді добудованого житла.

Тому цілком імовірно, що рішення суду може пожвавити цей процес. Якщо, звісно, не буде апеляції та скасування рішення. Але вірити в те, що місто або країна добудують усі недобудови, усе ж не варто.

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини