Допомога державі з боку грального бізнесу стала системною

Заступниця голови Ukrainian Gambling Council з комунікаційних питань

Фото: Pixabay

З перших днів повномасштабного вторгнення російських військ в Україну легальні організатори вітчизняного ринку гемблінгу допомагають державі в боротьбі з агресором.

Члени Всеукраїнської Ради Гемблінгу (Ukrainian Gambling Council – UGC) запровадили низку соціальних проєктів, які працюють на постійній основі і мають за мету отримання коштів для їхнього спрямування надалі на потреби країни.

Так, компанія Cosmolot запустила інтерактивний портал для допомоги Збройним силам України та збирає донати, щоб разом «палити вату». Нещодавно вона отримала подяку від Міністерства оборони України за допомогу фронту.

З початку війни Cosmolot придбав і передав окремому розвідувальному батальйону ЗСУ п’ять професійних коптерів і два тепловізори, а канівській територіальній обороні – 16 рацій. Співробітники разом із компанією зібрали майже 120 тис. грн на волонтерський проєкт, що відшиває плитоноски, закуповує бронежилети та тактичне спорядження для воїнів ЗСУ, допомагає постраждалим родинам із дітьми в Київській області.

Компанія Vbet виступила з ініціативою We Care Fund зі збору коштиів для гуманітарної допомоги Україні. Vbet перераховуватиме кошти до We Care Fund за кожен спін і ставку в лайв-казино та активність в інших іграх, де з’являтиметься логотип We Care Fund. Раз на місяць зібрані кошти переказуватимуть українським гуманітарним організаціям. Ініціатива діятиме й у мирний час, щоб сприяти відбудові України.

PokerMatch започаткував і вже провів серію благодійних турнірів із покеру для збору пожертв на підтримку українців, які постраждали від російської агресії. 10% комісії від суми бай-іну на турнірах передається на благодійність. На одному з останніх турнірів тисячі гравців у покер зробили свій внесок у підтримку України та зібрали 760 420 грн!

Parimatch і створений компанією благодійний фонд Parimatch Foundation постійно надають гуманітарну допомогу нужденним і збирають кошти для ЗСУ. Так, нещодавно Parimatch допоміг придбати «мікро-ППО» проти ворожих дронів.

Було забезпечено відповідну суму, якої бракувало DOU & KOLO для завершення збору на установку SKY CTRL загальною вартістю 8 млн грн. Цей пристрій уміє відстежувати рух у небі в радіусі 10 км, розрізняти птахів і штучні повітряні об’єкти, глушити та збивати з курсу ворожі дрони.

Благодійний фонд Favbet Foundation, заснований компанією Favbet у 2020 році, щомісяця перераховує гроші на програми для реабілітації наших воїнів. Окрім того, упродовж трьох місяців війни компанія побудувала логістичні маршрути перевезення гуманітарної допомоги зі Львова до Києва та перевезла понад 100 тонн гуманітарного вантажу. Зокрема, у червні координаційний штаб фонду в м. Загреб (Хорватія) передав територіальному підрозділу ЗСУ Львівської області чергову партію гуманітарної допомоги.

Наразі 95% проєктів фонду спрямовано на допомогу вимушеним переселенцям, підтримку армії та реабілітацію поранених воїнів. Офіс фонду став бомбосховищем, а склади працюють як своєрідні хаби, де сортується гуманітарна допомога перед відправленням до того чи іншого регіону.

GGРoker проводить благодійні турніри серії Ukraine Fundraising Event, увесь рейк (10% комісії від суми бай-іну) з яких спрямовується на гуманітарний рахунок Міністерства соціальної політики України.

Усі вищевикладені факти яскраво свідчать про те, що вітчизняний гральний бізнес системно підтримує державу під час війни не лише через сплату податків, а й створивши проєкти зі збирання допомоги армії, силам територіальної оборони та фінансування гуманітарних потреб. Системність надання допомоги – це показник справжньої підтримки держави.

До речі, досвід ліцензованих організаторів грального бізнесу та запроваджених ними проєктів може стати прикладом для представників інших галузей економіки. Адже перемога у війні неможлива без постійного задоволення потреб фронту з боку тилу. І системність цього процесу – запорука прискорення відновлення територіальної цілісності України.

У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: kolonka@thepage.ua

Читати на The Page

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора