Спілкування навіть із потужним політиком за кілька місяців до анонсованої відставки можна сприймати як візит ввічливості. Проте відвідини Володимиром Зеленським Берліну виявилися позбавлені цього компоненту.
Президент України не вперше спілкувався з бундесканцлером, ввечері 11 липня він встиг також поговорити з претендентом на цю посаду від ХДС/ХСС Арміном Лашетом. Проте різниця в політичному досвіді під час спільного брифінгу Меркель та Зеленського виявилася кричущою. Голова німецького уряду заявила про необхідність імплементації формули Штайнмаєра в українське законодавство та обійшлася загальними фразами в питанні про NordStream 2. У цьому є логіка: 15 липня Ангела Меркель обговорюватиме долю газопроводу з Джозефом Байденом у Вашингтоні.
Спілкування із Зеленським напередодні переговорів із Джозефом Байденом виглядає даниною політичному етикету, яка не мала практичного наповнення. Не сприймати ж усерйоз готовність Німеччини передати 1,5 млн доз вакцини від коронавірусу Україні як прогрес у двосторонніх контактах! Скасування зустрічі з міністром оборони Аннегрет Крамп-Каренбауер лише засвідчило, що питання українсько-німецької співпраці у військовій сфері й надалі провисає.

Про власну позицію в переговорах із Меркель Володимир Зеленський більш розлого розповів уже в Києві. Він висловив переконання, що наші партнери розуміють, що NordStream 2 — не лише економічне питання. Щоправда, заяви німецького уряду свідчать про протилежний підхід. Визначення як компенсації за запуск NordStream 2 забезпечення транзиту російського газу територією України — не надто вдалий крок, оскільки Росія до подібних аргументів прислухатися навряд чи стане. Відсутність коментарів президента України про перспективи імплементації формули Штайнмаєра — тривожний сигнал, адже вона передбачає проведення місцевих виборів у ОРДЛО до передання контролю над російсько-українським кордоном нашій державі.
На жаль, Зеленський продемонстрував світові, що більш бравий та наполегливий він у режимі монологу чи заочного спілкування з іншими світовими лідерами. В умовах безпосередньої зустрічі він стає куди менш агресивний, а арсенал аргументів виявляється куций та непереконливий. Його скутість дає чимало можливостей адептам конспірології. І не варто дивуватися, якщо анонімні Телеграм-канали почнуть просувати «тези Меркель», начебто озвучені за закритими дверима в Берліні.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора
Читайте також