Інформація щодо обслуговування та погашення державного зовнішнього боргу може стати ключем до розуміння того тиску, який відчуває уряд при плануванні грошових потоків.
Загалом на початок року загальний державний і гарантований державою борг становив майже 2 трлн грн, що в доларовому еквіваленті дорівнює приблизно $84 млрд, а у відносному вираженні становить 54% ВВП країни.
При цьому безпосередньо державний зовнішній борг був на рівні $40 млрд. Відповідно загальні заплановані платежі за зовнішнім держборгом на $7,1 млрд цього року вимагають від Мінфіну або пошуків коштів шляхом нових запозичень у валюті, або купівлі валюти на міжбанку під ці цілі.

Графік щодо управління держборгом говорить про те, що значні платежі для Мінфіну у валюті припадають на березень і вересень, коли кредиторам треба відправити $1,1 млрд і $2,5 млрд відповідно переважно в рахунок процентних платежів за єврооблігаціями.
По суті, завдання мінімум для уряду вже виконане за допомогою залучення €1,25 млрд від випуску нових єврооблігацій.
Тепер залишається питання про те, чи буде отримано довгоочікуваний транш від МВФ, а також чи вдасться виходити на міжнародний ринок капіталу цього року й надалі під прийнятні ставки.
Позитивним моментом для країни є наявність у Нацбанку золотовалютних резервів у розмірі $25,3 млрд.
Позитивним моментом для країни є наявність у Нацбанку золотовалютних резервів у розмірі $25,3 млрд, що певною мірою виступає гарантією можливості уряду нормально обслуговувати зовнішній борг.
А ось занепокоєння викликає той факт, що у відносному вираженні, якщо взяти загальні заплановані платежі за держборгом у розмірі 400 млрд грн на 2020 рік, то вони становлять еквівалент майже 10% ВВП або майже 40% дохідної частини бюджету.
Читайте також: Бізнес-акваріум: Баум пролобіював закон про казино, а Ахметов відбив податкові атаки
Така фінансова картина приводить до очевидного висновку, що у питанні держборгу уряд має докласти усіх зусиль до того, аби нові залучені на ринку кошти були максимально довгостроковими для згладжування ризиків за необхідності постійно шукати рефінансування для погашення попередніх позик.
На сьогодні сума прогнозних платежів з обслуговування та повернення держборгу на період до 2025 року становить 1,5 трлн грн (у доларовому еквіваленті майже $60 млрд).
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора