Facebook Pixel

Глобальний договір ООН: енергетична стійкість України і не тільки

Володимир Шведкий
CEO незалежного провайдера газу та електроенергії ETG.UA

ETG Group приєдналася до Глобального договору ООН у липні 2023 року. Таким чином, ми стали членами найбільшої у світі спільноти відповідальних бізнесів та зобов'язалися дотримуватися Десяти принципів договору за чотирма напрямами: захист прав людини, трудові відносини, охорона довкілля та боротьба з корупцією.

Корпоративна соціальна відповідальність – must have сьогодення

Ми в компанії вважаємо, що в сучасному світі бізнеси зобов'язані бути соціально відповідальними. Тому для команди ETG сталий розвиток – не просто слова, а одна із засад корпоративної культури. Адже саме бізнеси відіграють важливу роль у трансформації світу та створенні миру і процвітання для людей та планети – як сьогодні, так і в майбутньому. Варто зазначити, що українських компаній серед учасників спільноти наразі не так багато – усього 136 із загальних 23 тисяч. Тому ті, хто долучився, ще сильніше вмотивовані діяти та поширювати цінності Глобального договору.

Також ми дотримуємося 17 Цілей сталого розвитку ООН (ЦСР). На перший погляд може здатися, що в Україні вони зовсім не на часі. Наша головна мета – перемога, і вся діяльність має бути спрямована на її досягнення. А участь у повномасштабній війні дуже складно узгодити зі сталим розвитком, чи не так? Але варто правильно розуміти його сутність. Насамперед він про те, щоб не ставити під загрозу життя майбутніх поколінь – саме цим ми займаємося, коли нищимо ворога. Інші описані у Глобальному договорі виклики сьогодення при цьому відходять на другий план, але нікуди не зникають. Тому як на рівні держави, так і на рівні бізнесів варто будувати стратегію таким чином, щоб працювати з цими викликами, використовуючи свої можливості по максимуму.

Що ми робимо для захисту енергосистеми?

Я буду говорити про свою професійну галузь – їй відповідає ціль сталого розвитку під номером 7, у якій ідеться про доступну та чисту енергію. Російські удари по нашій енергосистемі стали критичною проблемою з огляду на той факт, що вона побудована за радянськими принципами централізації. Оскільки без забезпечення енергією функціонування промисловості зупиняється, то захист енергосистеми перетворюється для України на першочергове завдання. І зараз потрібно робити все заради диверсифікації джерел видобутку та децентралізації, щоб при пошкодженні одного елемента системи незалежна та автономна решта продовжувала як виробляти, так і доставляти енергію. Чим більше точкових генерацій і чим ближче вони до кінцевого споживача – тим краще.

На державному рівні вже відбувається деякий поступ у цій сфері. Стимулу додає й те, що це питання кліматичних зобов’язань України. Наприклад, ми переймаємо закордонний досвід – є плани реалізації проєктів з розподіленої генерації спільно з Чехією. Але всі процеси рухаються дуже повільно через бюрократичну специфіку, і саме тут пальму першості підхоплюють інноваційні бізнеси.

ETG долучається до справи тим, що активно розвиває власну сонячну та вітрову генерацію та надає послуги з установки і подальшого обслуговування сонячних електростанцій (СЕС) для бізнесів та домогосподарств. Таким чином чиста енергія стає дійсно доступною на локальному рівні – це надзвичайно важливо з огляду на намагання ворога зруйнувати великі інфраструктурні об'єкти традиційної генерації.

Підтримка місцевих громад

Інвестиції в «зелену» енергетику також співвідносяться із ЦСР під номерами 9 (промисловість, інновації та інфраструктура), 11 (сталий розвиток міст і громад) та 15 (захист екосистем суші). Адже підхід ETG відрізняється тим, що ми не розглядаємо території, на яких будуємо генеруючі потужності, просто як об'єкт експлуатації. Для нас це – частина екосистеми, до якої крім природних ресурсів входить також місцева громада. Ми теж приєднуємося до цієї екосистеми й беремо на себе відповідальність за те, щоб життя громади ставало більш комфортним та стабільним.

Зокрема у місті Жовті Води, де на відпрацьованих уранових рудниках розташовані наші СЕС, ми у співпраці з місцевою владою вже досягли значних результатів: створили та зберегли близько 50 робочих місць, взяли участь у ремонті школи, гуртожитку, лікарні, спортивної інфраструктури та вуличного освітлення, а також на постійній основі підтримуємо переселенців з Маріуполя та Бахмута, яких у місті понад 4,5 тисячі. Я завжди наголошую, що головне у такій діяльності – систематичний підхід. Саме він лежить в основі сталого розвитку і є однією з корпоративних цінностей ETG. Тому курс на допомогу громадам ми безперервно тримаємо вже сім років. Наведений приклад – не поодинокий, і ми не плануємо зупинятися на цій кількості.

Приємно, що наші зусилля помічають і відзначають. Саме в рамках проєкту в Жовтих Водах ETG отримала нагороду в номінації «Планета» конкурсу «Партнерство заради сталого розвитку – 2023». Цього року серед основних критеріїв відбору була підтримка України під час повномасштабного вторгнення – іншими словами, вклад у нашу майбутню перемогу.

Злагоджена команда – запорука успіху

Варто зазначити, що зовнішня діяльність нерозривно пов'язана зі здоровим корпоративним кліматом. Щоб ефективно підтримувати українську енергетику та громади, ми зібрали гендерно збалансовану команду, що працює етично та прозоро. Для оптимізації робочих процесів у компанії ми використовуємо інноваційні технології та впроваджуємо ESG-менеджмент, який полягає в мінімізації негативного впливу на навколишнє середовище. Саме завдяки ретельному підходу до внутрішніх процесів утворилася колективна синергія, що дає нам впевненість в успішній реалізації всіх намірів.

Отже, Глобальний договір ООН задає курс для соціально відповідальних бізнесів у всьому світі. І більшість речей, про які ми повинні піклуватися згідно з договором, логічно співвідносяться з нашим прагненням до перемоги. Тому в той час, коли ми підвищуємо енергетичну стійкість України та інвестуємо у комфортне життя локальних громад, ми маленькими кроками просуваємося до великої спільної мети.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]