Facebook Pixel

Рада залишила в силі мораторій на вивезення лісу-кругляку з України

ВР проголосувала за законопроєкт про ринок деревини, але вилучила з нього норму про скасування мораторію на експорт лісу. Фото: Pixabay

ВР проголосувала за законопроєкт про ринок деревини, але вилучила з нього норму про скасування мораторію на експорт лісу. Фото: Pixabay

Верховна Рада на засіданні 18 листопада ухвалила як основу законопроєкт №4197-д «Про ринок деревини». Мова йде про доопрацьовану редакцію документа, в якому вилучена норма про скасування мораторію на вивезення лісу-кругляку з України. «За» проголосували 276 народних обранців із зареєстрованих у залі 360.

Quote«У фінальній редакції абзац про зняття мораторію з тексту вилучили. Це означає, що в законопроєкті, який буде ухвалено, абзацу про зняття мораторію не буде. З 2016 року, за час дії мораторію, у деревообрахунку індекс інвестицій зріс на 69%», — зазначив під час засідання голова економічного комітету Дмитро Наталуха.

Його заступниця, представниця політичної сили «Слуга народу», Роксолана Підласа наголосила, що вилучення норми про скасування мораторію відбулося попри тиск із боку європейських партнерів України.

Quote«Якщо парламент підтримає в першому читанні законопроєкт, наступний наш крок — робота української делегації в ЄС над подальшою комунікацією щодо такого рішення. 22 — 23 листопада у Брюсселі відбудеться торговельний комітет, де питання виконання арбітражу вже є в порядку денному. Під час засідання наша делегація представить заплановані кроки та доведе, що ми працюємо добросовісно над виконанням рішення», — розповіла депутатка.

Що змінить законопроєкт №4197-д

Документом передбачені:

Telegram Logo
  • публічність даних про продаж деревини та виробів із неї (доступ матимуть усі учасники ринку);
  • введення відповідальності для власників і постійних користувачів лісів та покупців деревини за відмову виконувати зобов’язання за контрактами;
  • визначення чітких та єдиних правил проведення електронних аукціонів (їх принципів, видів та вимог до них);
  • створення комісії для вивчення скарг щодо торгів деревиною (має на меті захистити учасників ринку).

Підласа додала, що комітет продовжує працювати над відповідним законопроєктом у межах підготовки до другого читання.

Контекст. Верховна Рада України 9 квітня 2015 року ухвалила закон, яким ввела заборону на експорт необробленої деревини (лісу-кругляку) на 10 років. Це спричинило велике обурення в Європейському союзі, який залишився без української деревини. У ЄС заявили, що заборона нібито порушує вимоги ст. 35 Угоди про асоціацію між Україною та ЄС про заборону будь-якого обмеження на експорт.

У грудні 2020 року Єврокомісія визнала незаконною заборону на вивезення лісу-кругляку з України та заявила про очікування щодо зняття будь-яких обмежень на експорт української необробленої деревини.

У червні 2020 року вибухнув скандал, у якому виявилася замішана шведська компанія IKEA. Після розслідування громадської організації Earthsight з'ясувалося, що компанія нібито продавала меблі з контрабандного українського буку.

Коментарі

Всі новини