Facebook Pixel

Суд продовжив зупинку видобутку газу на Сахалінському родовищі

Видобуток газу на Сахалінському родовищі

Видобуток газу на Сахалінському родовищі

Шостий апеляційний адміністративний суд (ШААС) 20 травня відхилив апеляцію компанії «Українські енергетичні машини» у справі про анулювання спецдозволу на видобуток газу на Сахалінському родовищі у Харківській області та закрив справу.

Цей же суд 28 листопада 2023 року скасував наказ Держгеонадра та анулював спецдозвіл №6349 від 10 липня 2019 року, згідно з яким компанія «Укрнафтобуріння» (УНБ) вела видобуток на Сахалінському родовищі. УНБ зупинила видобуток із 1 грудня. Також було анульовано ще 17 спецдозвіл 15 інших компаній, зокрема «Українських енергетичних машин».

Напередодні УНБ висловлювала надію, що суд поверне компаніям анульовані спецдозволи.

Контекст. У червні 2023 року за згодою Кабінету Мміністрів раніше заарештовані активи та корпоративні права УНБ передано до управління державної «Укрнафти». Під керівництвом нового менеджменту збільшився видобуток вуглеводнів, зросли доходи та прибуток компанії.

Однак після передачі компанії в державне управління її спецдозвіл привернув увагу Державної служби геології та надр (Держгеонадра). Цей держорган через суд почав домагатися анулювання спецдозволу на експлуатацію Сахалінського родовища, на підставі якого ведеться діяльність видобувної компанії. Незважаючи на аргументи УНБ та рішення суду першої інстанції, Держгеонадра домоглися рішення ШААС, який анулював спецдозвіл та скасував наказ, яким цей спецдозвіл був виданий.

В УНБ зазначають: «Судді та ініціатори рішення так поспішали його отримати, що потрібним чином не вивчили скасовані документи. Вони стосувалися великої кількості інших українських підприємств різних форм власності... Тепер вони, потрапивши під суддівську ковзанку, разом із нами ведуть боротьбу за свої права» .

Серед найактивніших із цих підприємств – «Українські енергетичні машини». З січня цього року вони намагаються через суд довести, що ШААС порушив їхні права, бо вони навіть не знали про розгляд справи, в якій скасували наказ про видачу їм спецдозволу.

«І ніхто не може пояснити, як цю ситуацію вирішити. Мовчать навіть у Держгеонадрах, які заварили кашу», – йдеться у повідомленні УНБ.

Як стверджують в УНБ, через зупинку видобутку на Сахалінському родовищі втрати держави вже сягають 5 млрд грн податків та дивідендів та 250 млн кубометрів газу.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉