Британський авторитетний журнал The Economist регулярно формує добірки книг та кінофільмів, які він з різних підстав вважає за потрібне відзначити. Днями видання представило дев'ять книг, що нещодавно вийшли, про бізнес та економіку. У них розказано, чому великі проєкти часто зазнають невдачі, про медіамагната, «золотого» афериста і багато іншого.
Топ нових книг про бізнес та економіку
Золото Ананси (Anansi's Gold). Автор: Єпока Йібо
Це історія одного з найбільших (але найменш відомих) шахраїв у світі. Джон Ака Блей-Міза з Гани обдурив інвесторів на кількох континентах, сказавши, що знає, де заховано втрачене золото.
Найкраще в першу чергу (Best Things First). Бйорн Ломборг
Прочитання цієї книги допоможе тим, хто шукає, наприклад, вагомий аргумент на користь заміни великих та розпливчастих цілей сталого розвитку, запропонованих ООН, економічно ефективними стратегіями допомоги бідним усього світу. «Деякі рішення складно виправити, вони дорого коштують і мало допомагають», — пише автор. Інші реалізуються «з невеликими витратами та із чудовими результатами».
Фіскальна теорія рівня цін (Fiscal Theory of the Price Leve). Джон Кокрейн
Професор економіки Стенфордського університету висуває нову (майже) теорію того, як державний борг, а не відсоткові ставки, зрештою визначає ціни. Ця книга не для людей зі слабкими нервами: вона провокаційна для економістів і своєчасна в епоху великого дефіциту та високої інфляції.
Шлях комп'ютерника (The Geek Way). Ендрю Макафі
Гуру технологій та бізнесу з Массачусетського технологічного інституту (MIT) пояснює, як спосіб мислення, що надихає Кремнієву долину, можна з користю застосувати в житті та в інших сферах бізнесу, приділяючи особливу увагу командній роботі, швидкому створенню прототипів та уникненню бюрократії за рахунок індивідуальної відповідальності.
Як відбуваються великі відносини (How Big Things Get Done). Бент Флівб'єрг і Ден Гарднер
Мегапроєкти часто перетворюються на мегаснафи (SNAFU – це абревіатура саркастичного вираження Situation normal: all fucked up. Воно означає, що ситуація погана, але це нормальний стан справ. – ). У цій цікавій книзі, написаній у співавторстві співробітником Оксфордського університету та журналістом, розглядається, чому амбітні проєкти постійно не вкладаються у строки та бюджети і що можна з цим зробити. Управління проєктами ще ніколи не було таким цікавим.
Матеріальний світ (Material World). Ед Конвей
Редактор британського видання Sky News з економіки та даних подорожує світом, вивчаючи, як шість найважливіших матеріалів: мідь, залізо, літій, нафта, сіль та пісок змінили історію людства і лежать в основі сучасної економіки. Оскільки багато країн прагнуть декарбонізації, розгорається битва контролю над їх поставками.
Зниклі мільярдери (The Missing Billionaires). Віктор Хагані та Джеймс Уайт
Книга присвячена важливому, але часто ігнорованому питанню фінансів: не що купувати чи продавати, а скільки. Навіть досвідчені професіонали схильні погано відповідати на це питання, що призводить до втрати статків. Але фінансова теорія відповідає. Викладення матеріалу математичне, але не надмірно, це сподобається будь-кому, хто цікавиться ринками.
Масштабування людей (Scaling People). Клер Хьюз Джонсон
Хороших книг про основи управління занадто мало. Колишній керівник Google та Stripe пропонує практичний посібник з багатьох питань роботи з людьми: від зворотного зв'язку та делегування повноважень до проведення зустрічей та створення команд.
Без сценарію (Unscripted). Джеймс Стюарт та Рейчел Абрамс
Детальний і нещадний звіт про останні роки життя Самнера Редстоуна, американського медіамагната (його головний актив – National Amusements, теле-кіно-театральна компанія, яка володіє кінотеатрами та теле- і радіомережами, вона, зокрема, є материнською компанією корпорації ViacomCBS. – ), який помер у 2020 році. Як і багато реаліті-шоу, книга захоплює, бо її акторський склад жахливий.