Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Для заміни Росії: США послабили нафтові санкції проти Венесуели

США частково послабили санкції проти Венесуели

США частково послабили санкції проти Венесуели

Уряд США послабив деякі економічні санкції щодо Венесуели, щоб стимулювати відновлення переговорів між опозицією, що підтримується США, і урядом президента Ніколаса Мадуро. Про це пише CNBC.

Певною мірою ці послаблення мають нафтову спрямованість. Зокрема, вони дозволять корпорації Chevron домовитися про ліцензію з державною нафтовою компанією PDVSA, але поки що не бурити й не експортувати нафту венесуельського походження, повідомили два високопоставлені урядовці США.

Віцепрезидент Венесуели Делсі Родрігес заявила: «Уряд Венесуели провів перевірку і може підтвердити дані про те, що США дозволили своїм і європейським компаніям вести переговори та відновити операції у Венесуелі».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Крім того, колишнього високопосадовця PDVSA й племінника першої леді Венесуели буде виключено з переліку осіб, які підпадають під санкції.

Ці кроки США послідували за жестами доброї волі Мадуро після зустрічі в березні з представниками адміністрації президента Джо Байдена та нещодавньої зустрічі в Центральній Америці офіційних осіб США з представниками основної опозиційної коаліції «Єдина платформа» для обговорення подальших дій.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Уряд Венесуели зупинив переговори з опозицією в жовтні після екстрадиції в США ключового «партнера» Мадуро за звинуваченням у відмиванні грошей.

США й багато інших країн відмовилися визнати Мадуро після того, як звинуватили його у фальсифікації свого переобрання на посаду президента у 2018 році. Як президента вони визнали Хуана Гуайдо, який був головою тодішнього опозиційного конгресу.

Упродовж останніх п'яти років США використовували фінансові та особисті санкції, кримінальні звинувачення та підтримку таємних угруповань у кампанії з повалення Мадуро та відновлення демократії.

Але в березні офіційні особи США вирушили до столиці Венесуели Каракаса, щоб зустрітися з Мадуро, після того як вторгнення Росії в Україну перевернуло світовий порядок і змусило Вашингтон переглянути свої пріоритети у сфері національної безпеки.

Після зустрічі Мадуро звільнив двох американських ув'язнених і пообіцяв відновити переговори зі своїми опонентами.

Високопосадовці США тоді заявили, що уряд «відкалібрує санкції» на підставі конкретних результатів переговорів і введе їх повторно в разі відмови від діалогу.

Довідка. Каліфорнійська компанія Chevron уперше інвестувала в нафтовидобуток у Венесуелі у 1920-х роках. У 2019 році її чотири спільні підприємства з PDVSA виробляли приблизно 200 тис. барелів на добу. Але у 2020 році уряд США наказав їй згорнути видобуток і проводити на свердловинах тільки роботи, необхідні для збереження своїх активів.

Венесуела має найбільші у світі запаси нафти. Зараз у неї з'являється можливість наростити її видобуток із нинішніх 800 тисяч барелів на добу до 2,5 млн, як це було у 2017 році.

Топ-15 країн за рівнем запасів нафти на кінець 2019 року, млрд барелів (дані ОПЕК)

mirovye-zapasy.jpg


Коментарі

Всі новини