Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Що зробить Нацбанк з обліковою ставкою 21 липня: думки аналітиків

Зміна облікової ставки НБУ

Зміна облікової ставки НБУ

За два дні, 21 липня, у НБУ вирішуватимуть, що робити з обліковою ставкою. Це буде перше засідання правління Нацбанку щодо перегляду ставки після її підвищення до 25% на початку червня.

Сам факт підвищення ставки експерти здебільшого оцінили позитивно, але значний рівень підвищення (з 10% до 25%) викликав багато сумнівів, які не зникли й зараз.

Мінфін відмовляється підвищувати прибутковість ОВДП, банки трохи підвищили ставки за депозитами, хоча Нацбанк розраховував, що буде інакше.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Яке рішення ухвалить правління НБУ 21 липня? Свої припущення зробив Михайло Демків, фінансовий аналітик групи ICU. Спочатку він зазначив: «Закінчується сьомий тиждень, упродовж якого ми маємо ставку 25%. За цей час ринок досить мляво відреагував зростанням ставок. Насамперед зросли ставки за депозитними сертифікатами Нацбанку (з 9% до 23%), що стимулювало окремі банки різко підвищити ставки за депозитами — щоб замістити рефінанс, що став дуже дорогим, або спробувати заробити.Однак великі банки, насамперед державні, переважно утрималися від різких рухів. Індекс ставок за депозитами фізосіб у гривні (UIRD) строком на три місяці зріс із 6% на початку червня до майже 9%, але все-таки це поки що дуже далеко від інфляції. Депозити фізичних осіб у банках у червні зросли на 5% (на 27,7 млрд грн), проте чого тут було більше — реакції на ставку або традиційного для червня збільшення коштів населення в банках? Схиляюся більше до останнього».

Демків вважає, що знижувати ставку, ефект від збільшення якої поки що обмежений, на першому після підвищення засіданні нелогічно. А підвищення ставки, на його думку, надіслало б негативні сигнали ринку.

Підписуйтесь на нас в Google News!

«Мабуть, на пресбрифінгу 21 липня основною інформацією буде не ставка, а питання збереження фіксованого курсу, валютні обмеження та інші кроки, покликані втримати ситуацію в страшний для країни час», — вважає аналітик.

Під постом Демківа у фейсбуці директор департаменту ризик-менеджменту та член правління Акордбанку Микола Войтків написав: «Чому Мінфін не бачить сенсу підвищувати ставку навіть до 20%? Бо нічого особливого це зараз їм не дасть у грошах, жодних приростів. Не купуватимуть банки, крім державних, ОВДП за умов такого облікового рівня».

Він навів такі цифри: обсяг вкладень в ОВДП недержавних банків становить приблизно 140 млрд грн. З них майже 80 млрд припадає на банки, які мають рефінансування НБУ під 25 — 27%. Тому ці банки погашатимуть дороге рефінансування, а не купуватимуть ОВДП навіть під 20 чи 23%. «Облікова ставка може ще й піти вгору в разі прискорення інфляції, коли курс трохи відпустять, а це очевидно скоро буде зроблено, принаймні такі очікування в усіх», — вважає Войтків.

Коментарі

Всі новини