Facebook Pixel
IT

Як Intel зібралася повертати собі лідерство на ринку процесорів

На початку червня генеральний директор корпорації Intel 63-річний Пет (Патрік) Гелсінгер розповів на виставці Computex у Тайвані про нові продукти, які, як він очікує, допоможуть Intel повернути назад процес втрати вартості акцій.

Гелсінгер різко критикував заяву генерального директора Nvidia Дженсена Хуанга про те, що традиційні процесори, які виробляє Intel, видихаються в епоху штучного інтелекту (ШІ). Він запевнив, що Intel відіграватиме важливу роль у поширенні ШІ як провідний постачальник чипів для ПК.

Керівник Intel порівняв нинішню значимість ШІ для галузі з інтернетом 25 років тому: «Ми розглядаємо його як паливо, яке змусить напівпровідникову промисловість досягти рівня 1 трлн доларів до кінця десятиліття».

Динаміка курсу акцій компанії Intel

Динаміка курсу акцій компанії Intel

За словами Гелсінгера, системи Intel Gaudi, в яких чипи об'єднуються в набори з кількох процесорів, адаптованих для навчання генеративному ШІ, пропонуватимуться такими партнерами, як Dell та Inventec. Один комплект із вісьмома прискорювачами Intel Gaudi 2 продаватиметься за 65 000 доларів. Більш потужний комплект із восьми прискорювачів Intel Gaudi 3 буде коштувати 125 000 доларів, при цьому компанія вважає, що обидві її пропозиції доступніші, ніж у конкурентів. За даними виробника спеціалізованих серверів Thinkmate, порівнянна серверна система HGX з вісьмома чипами Nvidia H100 AI може коштувати щонайменше 300 000 доларів.

Кожен Gaudi 3 складається з 8192 прискорювачів, і, за оцінками Intel, він забезпечує до 40% швидкіший час навчання моделі ШІ порівняно з кластером аналогічного розміру з графічних процесорів Nvidia H100. Intel також заявила, що Gaudi 3 буде вдвічі швидше, ніж Nvidia H100, під час виконання завдань ШІ, що виміряно на популярних моделях Meta Platforms та Mistral.

Цих переваг може бути недостатньо, щоб потіснити Nvidia з позиції лідера в галузі обробки ШІ в центрах обробки даних.

«Продуктивність кожного окремого прискорювача більше не є найважливішим параметром», — сказав Леонард Лі, аналітик neXt Curve. Найбільшою перевагою Nvidia є наявність інтегрованої екосистеми та запатентованої технології, такої як NVLink, яка забезпечує єдину роботу її обчислювальних кластерів.

Intel десятиліттями лідирувала в комп'ютерній індустрії, але її прибутки за останні два роки знизилися. Гелсінгер, який повернувся до компанії три роки тому, витратив значні кошти на пожвавлення її пропозицій та створення виробничої мережі, яка, за його словами, поверне собі лідерство у розробці та виробництві мікросхем.

Хоча продажі Intel перестали скорочуватися, аналітики не прогнозують швидкого відновлення, компанія планує закінчити 2024 рік з доходом на 20 млрд доларів менше, ніж у 2021 році. Тим часом, за оцінками, продажі Nvidia подвоїться, а у AMD зростуть не менше ніж на 10 млрд доларів, оскільки ці компанії краще отримують вигоду з потоку витрат на обчислювальне обладнання для ШІ

Чипи Xeon шостого покоління мають вирішальне значення для Intel, яка поступово втрачає частку ринку центрів обробки даних. За даними Mercury Research, частка Intel на ринку центрів обробки даних, побудованих на процесорах архітектури x86, знизилася на 5,6 процентного пункту за останній рік, до 76,4%, частка AMD тепер становить 23,6%.

Серверні процесори Xeon 6 випускаються у двох основних варіантах: потужніша версія та «ефективна» модель. Щоб досягти того ж рівня обчислювальної потужності, що й чипам другого покоління, їм тепер потрібно приблизно на 67% менше серверних стійок.

Пет Гелсінгер на виставці Computex у Тайбеї 4 червня. Фото: Annabelle Chih/Bloomberg

Пет Гелсінгер на виставці Computex у Тайбеї 4 червня. Фото: Annabelle Chih/Bloomberg

«Ефективний» Xeon вже доступний, а «продуктивна» модель з'явиться в третьому кварталі цього року. Intel планує випустити додаткові варіанти наступного року.

Intel також заявила, що її чип для ноутбуків наступного покоління під назвою Lunar Lake споживає на 40% менше енергії та містить потужніший процесор ШІ. Виробляти його почнуть у третьому кварталі. «На ньому буде побудовано найбільшу в галузі кількість комп'ютерів наступного покоління з ШІ», — сказав Гелсінгер.

Говорячи про майбутні більш просунуті версії, керівник Intel сказав, що Arrow Lake буде представлений наступного року, а в 2025 році — Panther Lake.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉