Facebook Pixel

Бум штучного інтелекту: Nvidia вступила до клубу тритрильйонерів

Компанія Nvidia вже була найдорожчою серед виробників напівпровідників. Тепер вона стала першою компанією з виробництва комп'ютерних чипів, ринкова капіталізація якої сягнула $3 трильйонів.

Акції компанії цього року зросли на 147%, додавши близько $1,8 трлн, оскільки ненаситний попит на її чипи, які використовуються для вирішення завдань штучного інтелекту, стрімко зростає. У середу, 5 червня, акції зросли на 5,2% і закрилися на рекордній позначці $1224,4, внаслідок чого їх сумарна ринкова вартість перевищила $3 трлн. За цим параметром Nvidia випередила Apple.

Динаміка капіталізації найбільших ІТ-компаній

Динаміка капіталізації найбільших ІТ-компаній

Востаннє Nvidia коштувала більше, ніж Apple, у 2002 році, за п'ять років до випуску першого iPhone. Тоді обидві компанії коштували менше $10 млрд кожна.

Поки що Nvidia не продемонструвала жодних ознак уповільнення чи надання конкурентам можливості наздогнати її. Генеральний директор компанії та основний власник Дженсен Хуанг заявив, що вона планує щороку оновлювати свої так звані прискорювачі штучного інтелекту. За даними Bloomberg Billionaires Index, зростання акцій компанії збільшило статки Хуанга на $5 млрд, до $107,4 млрд.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉