Сьогодні, 2 жовтня, ціни на нафту підскочили більш ніж на долар через побоювання, що ситуація на Близькому Сході може загостритися, що може призвести до збоїв у видобутку нафти. Напередодні Іран завдав найбільшого в історії військового удару по Ізраїлю.
Рано вранці 2 жовтня ф'ючерси на нафту марки Brent підскочили на $1, або на 1,36%, до $74,56 за барель, тоді як американська нафта марки West Texas Intermediate (WTI) зросла на $1,07, або на 1, 53%, до $70,9.
У ході торгів 1 жовтня обидві марки нафти зросли більш як на 5%, пише Reuters.
За словами Пріянки Сачдєви, старшого аналітика ринку Phillip Nova, нафтові ринки в основному очікують на погіршення перспектив світової економіки, що знижує попит на паливо. «Однак чаша терезів швидко переважила у бік побоювань перебоїв з постачанням нафти після того, як Іран випустив балістичні ракети по Ізраїлю», — казала Сачдєва. Іран 2 жовтня заявив, що його ракетну атаку на Ізраїль припинено, якщо не буде подальших провокацій, тоді як Ізраїль і США пообіцяли вжити заходів у відповідь проти Тегерана. Рада безпеки ООН запланувала на сьогодні засідання Близького Сходу, а Європейський Союз закликав до негайного припинення вогню. Аналітики ANZ зазначили, що пряме втручання Ірану, члена ОПЕК, підвищує ймовірність перебоїв з постачанням нафти, додавши, що у серпні видобуток нафти в країні зріс до шестирічного максимуму в 3,7 млн барелів на день. «На Іран припадає близько 4% світового видобутку нафти, але важливим питанням буде те, чи збільшить Саудівська Аравія видобуток, якщо іранські поставки будуть порушені», — йдеться у статті Capital Economics. Група міністрів Організації країн-експортерів нафти та союзників, які разом іменуються ОПЕК+, збереться сьогодні вдень для огляду ринку, жодних змін у політиці не очікується. З грудня ОПЕК+, куди входить Росія, має намір щомісяця збільшувати видобуток на 180 000 барелів на день. Зростання видобутку зазвичай надає знижуючий тиск на ціни.
Динаміка ціни на нафту