Facebook Pixel

МВФ і Світовий банк пообіцяли Україні екстрену допомогу

Директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крісталіна Георгієва та президент Групи Світового банку (СБ) Девід Малпас опублікували 1 березня заяву з приводу війни в Україні.

«Людей убивають, ранять і змушують бігти, інфраструктурі країни завдають величезних збитків. Ми підтримуємо український народ під час цих жахливих подій», — ідеться в заяві.

У ній наголошується, що війна створює великі непрямі наслідки для інших країн. Ціни на сировинні товари зростають, що може призвести до подальшого прискорення інфляції. Збої на фінансових ринках продовжать посилюватися. Санкції, оголошені останніми днями, також матимуть суттєвий економічний вплив на інші країни.

«Наші установи працюють разом, щоб підтримати Україну на фінансовому та політичному фронтах, і терміново збільшують цю підтримку», — заявили керівники МВФ і СБ.

МВФ відповідає на запит України щодо надзвичайного фінансування на $1,4 млрд через інструмент швидкого фінансування, який Рада Фонду може розглянути вже наступного тижня.

Крім того, МВФ продовжує працювати над програмою Stand-By для України, у межах якої до кінця червня доступно $2,2 млрд.

Група СБ готує пакет підтримки на суму $3 млрд у найближчі місяці, починаючи з операції з прискореного освоєння бюджетних коштів на суму не менше $350 млн, яка буде представлена на затвердження правління СБ цього тижня. Потім можуть бути виділені $200 млн на підтримання охорони здоров'я та освіти.

Подякувати 🎉