Facebook Pixel

Кредитні канікули на час карантину: НБУ підготує рекомендації для банків

Національний банк наполягатиме на введенні банками кредитних канікул на час карантину. Регулятор також розробить кілька варіантів надання допомоги фізичним особам, малому, середньому та великому бізнесу.

Перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова заявила, що Нацбанк пропонує застосовувати стандартний і нестандартний підходи. Перший поширюватиметься на фізичних осіб і малий бізнес, другий — на середній і великий бізнес. Вона підтримала ідею щодо запровадження кредитних канікул, які необхідні бізнесу на період карантину.

У чому суть і різниця в підходах до кредитних канікул:

Стандартний метод (фізособи і малий бізнес) складатиметься з двох етапів: надання кредитних канікул, тобто зупинку нарахування відсотків за кредитом, а далі — реструктуризація кредиту після скасування карантину. Це потрібно для послаблення фінансового навантаження на громадян.

Нестандартний метод (середній та великий бізнес). Тут кредитні канікули і пільговий режим будуть такими ж, як і за стандартного методу. Але, на відміну від нього, тут умови в кожному випадку розглядатимуться в індивідуальному порядку.

Контекст. Верховна Рада України прийняла закон, який забороняє нараховувати штрафи та пеню за прострочення кредитів під час карантину. Також НБУ працюватиме з банками задля надання допомоги підприємствам, які, за словами Рожкової, «вже потребують підтримки».

11 березня Київська міська держадміністрація прийняла рішення ввести низку заходів у місті, аби попередити можливе поширення коронавірусу. Під обмеження потрапили навчально-виховний процес і проведення масових заходів.

Нацбанк розраховує закрити дефіцит держбюджету, що виник через розповсюдження коронавірусу, за допомогою коштів Міжнародного валютного фонду. Частину коштів спрямують на поповнення золотовалютних резервів.

Подякувати 🎉