Facebook Pixel

У НБУ назвали необхідні умови для повернення до плаваючего обмінного курсу гривні

Коли НБУ повернеться до плаваючого курсу долара. Фото: zn.ua

Коли НБУ повернеться до плаваючого курсу долара. Фото: zn.ua

Першого дня війни Нацбанк заморозив офіційний курс долара на рівні 29,25 грн. Останнім часом експерти та представники бізнесу приватно запитують, коли НБУ повернеться до ринкового механізму формування обмінного курсу. Перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова в інтерв'ю «24 каналу» повідомила нинішню позицію регулятора щодо цього питання.

Вона зазначила, що курс гривні щодо долара зафіксовано для безготівкових угод, також запроваджено валютні обмеження. «Навіщо ми це робимо? Бо наші міжнародні резерви сьогодні втратили величезну частину регулярних надходжень. Тому ми маємо в якийсь спосіб скоротити витрати. Ми скоротили їх, коли ввели перелік критичного імпорту (який, на жаль, сьогодні вже розширено майже до 100% довоєнного), коли заборонили продавати безготівкову валюту громадянам», – пояснила Рожкова.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

На безготівковому ринку ця ситуація триватиме доти, доки «ми не побачимо будь-якої порівняної стабілізації».

Перша ознака такої стабілізації – «експорт потроху поновлюється, і є якісь регулярні надходження».

Підписуйтесь на нас в Google News!

Друга умова – треба повернути мита на імпортні товари. «Відповідно попит на імпорт і його обсяги мають скоротитися. І це буде так: надходження до резервів збільшується, а витік із резервів потроху зменшується».

Третя умова – міжнародна фінансова допомога. Зараз напрацьовується механізм, як анонсовані $19 млрд (від G7 і ЄС) і $8 млрд (від США) надходитимуть в Україну з певною регулярністю.

«У разі реалізації цих умов ми зможемо говорити про те, коли та як повертатися до ринкового курсу в безготівковому сегменті. Це робитиметься поступово, щоб запобігти стрибкам курсу», — сказала Рожкова.

Коментарі

Всі новини