Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Хроніка економічної війни світу проти Росії: ЄС готує шостий пакет санкцій

Євросоюз готовий запровадити нафтове ембарго для РФ. Фото: РБК

Євросоюз готовий запровадити нафтове ембарго для РФ. Фото: РБК

Після нападу на Україну Росія зіткнулася з економічними проблемами та санкціями з боку багатьох країн і міжнародних організацій. У самій РФ влада називає це економічною війною. Саме зараз Євросоюз готує шостий пакет економічних санкцій, російська нафта швидко дешевшає, росіяни втрачають роботу, а потік туристів із РФ падає.

The Page підготувало добірку останніх повідомлень про економічний спад у Росії на 4 травня.

Спад економіки Росії через війну

Мінфін розкрив середню ціну російської нафти Urals у квітні. Вона становила $70,52 за барель. Середня ціна ф'ючерсів на Brent за той самий час становила $105. Отже, дисконт для покупців російської нафти становить 33%. Місяць тому знижка для покупців російської нафти була приблизно 20%.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Майже 98 тис. росіян, що працюють, нині «перебувають у режимі простою», ще приблизно 110 тис. — «у форматі неповної зайнятості», повідомив міністр праці та соціального захисту. Ще майже 675 тис. росіян перебувають на обліку в центрах зайнятості як безробітні.

Сервіс Bankoff, який допомагав росіянам обходити блокування карток Visa, зупинив діяльність. Системи Visa та Stripe припинили підтримку його віртуальних карт.

Підписуйтесь на нас в Google News!

США збільшили постачання нафти до Європи до максимуму з 2016 року, коли Вашингтон дозволив постачати сировину за кордон. ЄС шукає альтернативні джерела нафти та газу в спробах знизити свою залежність від Росії.

Оборот російських компаній у більшості сегментів роздрібної торгівлі та послуг у квітні знизився проти аналогічного періоду минулого року. Найсильніше постраждали кінотеатри – спад на 43%. Кількість підприємств, що закрилися з 24 лютого, знизилася на 18%, як порівняти з аналогічним періодом минулого року.

Мінтранс попередив про можливий відплив російських пілотів за кордон, що може призвести до дефіциту льотного складу. Зараз у простої через санкції та зниження пасажиропотоку перебувають 13% пілотів. Щомісяця до міністерства надходить приблизно 70 звернень від іноземної авіаційної влади з проханням підтвердити сертифікат спеціаліста – стільки пілотів шукають роботу за кордоном.

З початку березня найбільші іноземні рекламодавці на телебаченні здебільшого заморозили свою активність у Росії. Склад лідерів за обсягом вкладень у телевізійну рекламу практично повністю змінився – на місце західних гравців прийшли російські банки, фармкомпанії та маркетплейси.

У першому кварталі заготівля деревини в Росії знизилася на 2,4%. За останні п'ять років зниження вирубки в першому кварталі спостерігалося лише у 2019 році, але незначне – менш як на 1%. Найбільший спад зафіксовано в Ленінградській області — 34%. Це пов'язано зі зниженням випуску фанерними заводами та лісопильними компаніями, продукція яких йшла на експорт.

Державні трейдери в Китаї відмовляються від закупівель російської нафти через побоювання вторинних санкцій. Свої квоти вони передають приватним нафтопереробним заводам, а ті закуповують російську нафту з великими знижками. Цьому сприяють численні проблеми з відвантаженням і оплатою постачань.

Американська Corteva Agriscience (бренд Pioneer) — один із великих постачальників засобів захисту рослин і насіння — йде з Росії. Вона вже зупинила нові продажі та ініціює план зупинення виробництва та підприємницької діяльності.

Санкції проти Росії

У рамках шостого пакета санкцій Євросоюз зафіксує відмову від закупівель російської нафти протягом шести місяців і припинення імпорту нафтопродуктів із Росії до кінця цього року. Водночас Угорщині та Словаччині дадуть на відмову від російської нафти 20 місяців, на такі самі пільги претендують Чехія та Болгарія.

До нового пакету санкцій ЄС увійде заборона для росіян на угоди з нерухомістю. Обійти його зможуть лише росіяни, які мають громадянство або посвідку на проживання в Європейській економічній зоні або Швейцарії.

Влада Австралії вводить санкції проти 76 депутатів Державної думи та 34 членів «урядів ДНР і ЛНР».

Велика Британія запроваджує нові санкції проти росіян і російських структур. До переліку санкцій, зокрема, внесуть російські державні медіа та низку журналістів: військових кореспондентів Євгена Піддубного, Олександра Коца, Дмитра Стєшина; телеведучих Наїлю Аскер-заде та Михайла Леонтьєва, компанію ВДТРК.

Британським організаціям заборонили надавати в Росії послуги у сфері управлінського консалтингу, бухгалтерської справи та піару.

Ізоляція Росії

Одна з двох провідних міжнародних баз даних наукового цитування Web of Science, яка надає відомості про публікації та їхнє цитування в наукових журналах, стала недоступною для дослідників із Росії.

Готелі в курортних регіонах РФ почали знижувати ціни на розміщення в літні місяці на 15 — 45%. Падіння доходів у кризу, обмеження на авіаперельоти на південь країни та зростання загальної тривожності змушують росіян проводити відпустку вдома.

У першому кварталі цього року Росія вперше не увійшла до топ-3 країн-лідерів із турпотоку до Туреччини. Так, у березні турпотік із Росії до Туреччини становив 114,4 тис. осіб — це на 52% менше, ніж рік тому. За цим показником Росія поступилася Ірану (274,8 тис. туристів), Німеччині (187,2 тис.) та Болгарії (169,6 тис.).

Коментарі

Всі новини