Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Хроніка економічної війни світу проти Росії: видобуток газу до кінця року впаде на 17%

У Петербурзі встановили інсталяцію, зібрану з перших букв брендів, які пішли з РФ

У Петербурзі встановили інсталяцію, зібрану з перших букв брендів, які пішли з РФ

Після нападу на Україну Росія зіткнулася з економічними проблемами та санкціями з боку багатьох країн і міжнародних організацій. У самій РФ влада називає це економічною війною. The Page підготувало добірку останніх повідомлень про це на 27 квітня.

Економіка

В уряді РФ обговорили прогноз спаду економіки країни після санкцій і вирішили його доопрацювати. За попередньою версією Мінекономрозвитку, російський ВВП цього року впаде на 8,8%, але перейде до зростання наступного року. Мінфін вважає такий прогноз надмірно оптимістичним.

Міністерство економіки прогнозує зниження видобутку російського газу на 17% — до 702,4 — 720,9 млрд куб. м у 2022 році та до 669 – 720 млрд куб. м — 2023-го.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Скорочення експорту російського трубопровідного газу може досягти в базовому варіанті 10% — до 185 млрд куб. м, у консервативному – 20%, до 165 млрд куб. м.

Компанія Renault знайшла нових власників для своїх активів у Росії. Вона передасть свою частку в «АвтоВАЗі» інституту НАМІ, а частку в автозаводі «Автофрамос» — уряду Москви. Передання активів «АвтоВАЗу» буде оформлено як «угоду за рубль» із правом на зворотний викуп упродовж до 5 — 6 років.

Французька компанія Schneider Electric повідомила про плани продати свої активи в Росії місцевому інвестору.

Віцеканцлер ФРН Роберт Хабек «за кілька днів» оголосить про запуск чотирьох плавучих ЗПГ-терміналів (FSRU), які буде встановлено поблизу узбережжя Німеччини в Північному та Балтійському морях. Ці проєкти компаній RWE та Uniper запрацюють уже наступного року. Вони дадуть змогу наростити постачання газу, альтернативні російським. FSRU стануть тимчасовими рішеннями, пізніше їх замінять стаціонарні термінали.

Шведський виробник рослинних олій і промислових жирів для харчової промисловості ААК іде з Росії й хоче продати свою частку в спільному підприємстві. У березні компанія вже зупинила постачання ринку РФ.

Федеральна служба виконання покарань може дозволити залучати айтівців, які відбувають покарання, до роботи на приватні корпорації. IT-галузь зіткнулася з кадровим голодом, там потрібен приблизно мільйон фахівців.

Санкції

Євросоюз готує спільну відповідь на припинення «Газпромом» постачання газу до Польщі та Болгарії, заявила голова Єврокомісії. Використання газу як «інструмент шантажу» вона назвала «невиправданим і неприйнятним». Віцепрем'єр Британії звинуватив Росію в «булінгу» й пообіцяв, що Королівство стоятиме «пліч-о-пліч» із Варшавою та Софією.

Федеральний канцлер Австрії Карл Нехаммер заявив, що згода австрійської компанії OMV оплачувати постачання газу в рублях — це «фейк російської пропаганди». Розрахунки триватимуть у євро, необхідні суми надходитимуть на рахунок у Газпромбанку, який чинитиме з валютою на свій розсуд.

Польща закликала ЄС дозволити вилучення активів Банку Росії та олігархів на користь України. Для конфіскації Європа може застосувати італійські закони проти мафії. Використовувати заморожені російські активи для відновлення України також пропонували сенатори США, а Канада планує заарештовувати кошти росіян, які потрапили під санкції, для виплат компенсацій постраждалим від «спецоперації».

Суспільство

МЗС Нідерландів зупиняє з 27 квітня видачу короткострокових віз громадянам Росії. Водночас росіяни ще можуть претендувати на отримання гуманітарних віз.

Міжнародна федерація хокею відкликала в Росії право на проведення найближчого чемпіонату світу. Турнір мав пройти в Санкт-Петербурзі з 5 до 21 травня 2023 року.

У березні – квітні потік туристів із РФ, які воліють вилітати на відпочинок бізнес-класом і зупинятися в п'ятизіркових готелях, скоротився більш як утричі проти аналогічного періоду 2021-го. Оператори зазначають зростання попиту на преміальні готелі в Росії, але тільки на 20 — 30%.

Росія впродовж року вийде зі складу Всесвітньої туристської організації ООН (UNWTO). Там уточнили, що припинення членства РФ в UNWTO «набуває чинності негайно». Раніше такого зупинення зажадали низка країн. Росія не стала чекати, поки її виженуть, і сама заявила про вихід.

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини