Facebook Pixel

Плюс 650 млн грн: група Nova нарощує фінансування за рахунок облігацій

Ощадбанк уклав із ТОВ «Нова пошта» угоду про придбання облігацій

Ощадбанк уклав із ТОВ «Нова пошта» угоду про придбання облігацій

Державний Ощадбанк уклав із ТОВ «Нова пошта» угоду про придбання незабезпечених корпоративних облігацій серії «Е» зі строком погашення 15 місяців на суму 650 млн грн.

«Придбання облігацій на таку значну суму свідчить як про готовність «Ощаду» розділяти ризики разом із бізнесом для відновлення країни, так і про бездоганну репутацію «Нової пошти», – сказав заступник голови правління Ощадбанку Юрій Каціон.

Випуск облігацій серії «Е» було зареєстровано 26 квітня 2024 року. Це вже третя угода з 2019 року щодо фінансування держбанком «Нової пошти» шляхом придбання корпоративних облігацій.

«Нова пошта» – логістичний оператор, який входить до групи Nova. Він випустив відсоткові незабезпечені корпоративні облігації серій «Е» та «F» номінальним обсягом по 1 млрд грн кожна. Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) зареєструвала їх 26 квітня цього року. Про строк обігу та прибутковість цих облігацій поки не повідомлялося.

У 2023 році «Нова пошта» здійснила два випуски облігацій – «C» та «D» – кожен номінальним обсягом по 800 млн грн. Облігації серії «C» були випущені строком на 12 місяців зі ставкою 24% річних, а «D» – на 20 місяців зі ставкою 23%.

ТОВ «Нова пошта» у 2023 році збільшило чистий прибуток на 85,7% — до 4 млрд грн, дохід зріс на 54% — до 36,5 млрд грн.

Наприкінці квітня ще одна компанія групи Nova – NovaPay – зареєструвала та розмістила ще три випуски власних облігацій – серій «D», «E» та «F» – на суму 100 млн грн кожен. Це корпоративні облігації з публічною пропозицією. Емітент облігацій – ТОВ «НоваПей кредит».

Процентна ставка – до 17% річних. Облігації можна придбати у додатку NovaPay на строк від 1 до 12 місяців. Виплата доходу проводитиметься на платіжний рахунок клієнта після закінчення терміну дії угоди про купівлю цінних паперів.

У 2023 році компанія розмістила перші три випуски цінних паперів (серії «А», «В» та «С») по 100 млн грн кожен.

Рейтингове агентство «Стандарт-рейтинг» надало кредитний рейтинг uaAA всім випускам корпоративних облігацій NovaPay. Це один із найвищих показників серед українських небанківських фінансових установ.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉