Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Спрощена система для частини ФОП стане smart – законопроєкт

ФОП-спрощенці зможуть сплачувати податки через банк

ФОП-спрощенці зможуть сплачувати податки через банк

Підприємцям-спрощенцям 3-ї групи можна буде не турбуватися за подання звітності, сплату податків та взаємодію з податковою – все це за них зробить банк, який вступає як податковий агент.

Про це йдеться у проєкті №8226, його 24 листопада зареєструвала у парламенті група народних депутатів, до якої входить голова фінансового комітету ВР Данило Гетманцев. Практика показує, що законопроєкти з таким авторським складом мають більші шанси бути ухваленими.

У пояснювальній записці до проєкту йдеться, що велика кількість платників єдиного податку третьої групи без сплати ПДВ, які не мають найманих працівників, мають контракти виключно з одним або декількома контрагентами та здійснюють розрахунки виключно у безготівковій грошовій формі.

Такі платники не здійснюють великої кількості різнопланових господарських операцій та здійснюють діяльність у межах невеликої кількості КВЕДів. При цьому вони витрачають багато часу на складання податкової звітності та сплати податків, а також часто пропускають встановлені для цього терміни.

Фактично у разі функцію податкового агента їм може виконувати банк.

Нардеп Ярослав Железняк (один з авторів законопроєкту) пояснює: щоб підприємцю скористатися нововведенням потрібно буде зробити два кроки в онлайні:

Далі ФОП просто працює та отримує гроші на рахунок, тільки cashless (безготівкові). Все інше робить банк:

  • обчислює єдиний податок;
  • знімає ЄСВ (необхідна сума має бути на рахунку на 1 число кожного місяця);
  • надає податкову інформацію про надходження на рахунок ФОП.

«Більше жодних пропущених дедлайнів та неприємностей із податковою. Все автоматизовано, щоб ФОП навіть не перетинався з державою», – стверджує Желєзняк.

«Вже домовилися з Михайлом Федоровим про співпрацю з Мінцифри та «Дією» для реалізації нової можливості для підприємців та цифрової держави, – додав нардеп. – Ідея точно спростить роботу великої кількості айтішників, маркетологів, консультантів або їх бухгалтерів. Ну і податкової теж».

Новий закон (якщо його буде прийнято) набуде чинності через три місяці з дня його опублікування.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини