Facebook Pixel

Питання на 186 млрд євро: Financial Times написала, чому Україні буде важко вступити до ЄС

У Євросоюзі є не лише спільний парламент, а й спільний бюджет, куди багаті країни вносять кошти, а бідні – отримують звідти допомогу. Якщо поширити чинні правила на можливий розширений ЄС, то Україна отримає право на 186 млрд євро протягом семи років, що перетворить багато нинішніх держав-членів, які отримують допомогу, на нетто-платників, йдеться у статті газети Financial Times.

Чиновники ЄС цього літа оцінили потенційні фінансові наслідки прийняття до ЄС України, Молдови, Грузії та шести західнобалканських держав. Фінансова вартість додавання цих дев'яти членів до існуючого бюджету становитиме 256,8 млрд євро. Побічні ефекти для існуючих країн-членів ЄС включатимуть скорочення субсидій фермерам приблизно на 20%.

Важливо The Page нагадує: всі рішення в ЄС ухвалюються одноголосно.

«Усім країнам-членам доведеться більше платити та менше отримувати з бюджету ЄС; багато держав-членів, які є чистими одержувачами, стануть чистими донорами», – йдеться в документі секретаріату Ради ЄС.

Чому Україні буде важко вступити до ЄС

Чому Україні буде важко вступити до ЄС

Вступ дев'яти держав спричинить низку «далеких» коригувань, які можуть включати значне збільшення чистих бюджетних внесків від багатих держав, таких як Німеччина, Франція та Нідерланди. У документі передбачається, що будуть потрібні «перехідні періоди та захисні заходи».

Згідно з чинними правилами, Україна матиме право на отримання 96,5 млрд євро в рамках Єдиної сільськогосподарської політики ЄС протягом семи років. Наша країна з 41,1 млн га сільськогосподарських площ стане найбільшим отримувачем допомоги від блоку, відтісняючи Францію на друге місце. Це означатиме, що виплати існуючим одержувачам знизяться на 20,3%. Додавання решти восьми країн коштуватиме ще 29,9 млрд євро у вигляді аграрних виплат.

Україна також матиме право на отримання 61 млрд євро із фондів згуртування ЄС, які спрямовані на покращення інфраструктури у бідних країнах-членах. За оцінками дослідження, з дев'ятьма додатковими державами-членами Чехія, Естонія, Литва, Словенія, Кіпр та Мальта більше не матимуть права на фінансування цих фондів.

«Ці цифри нікому не підійдуть, – вважає Муджтаба Рахман, керуючий директор у Європі компанії Eurasia Group. – Вони ясно дають зрозуміти, що докорінна та галузева реформа бюджету ЄС та його основних політик буде необхідна, якщо Україна будь-коли захоче приєднатися, або що все українське питання доведеться вирішувати новаторськи і за межами існуючих бюджетних структур ЄС».

У документі Ради ЄС викладаються виграші для союзу від розширення, включаючи посилення геополітичного впливу, збільшення внутрішнього ринку блоку на 66 млн осіб, до 517 млн, а також вирішення проблеми нестачі робочої сили.

У відповідь на запит FT представник Ради ЄС заявив: «Ми не коментуємо витоки».

Лідери ЄС зустрінуться в Іспанії 6 жовтня для перших детальних дискусій щодо розширення та про те, як воно змінить союз.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉