«Укрнафтобуріння» Ігоря Коломойського і Віталія Хомутинніка отримала нову ліцензію на Сахалінське родовище

Фото: УНІАН

Держслужба геології та надр видала нову ліцензію на розробку Сахалінського газоконденсатного родовища в Харківській області для «Укрнафтобуріння». Про це йдеться в наказі служби, пише галузеве видання enkorr.

Підстава для видачі — розширення площі ліцензованої ділянки з 31,7 до 33,9 кв. км. Ліцензія буде працювати до 10 липня 2030 року.

Стару ліцензію, яка була видана 5 лютого 2010 року та строк дії якої був до 5 лютого 2030 року, Держгеонадр анулювала. Ліцензію за позовом «Укрнафтобуріння» було видано на підставі постанови Окружного адмінсуду Києва.

Судовий спір у цій справі відновили в 2014 році і триває він і досі.

У 2018 році справу напраивли у Верховний суд (ВС), і навесні 2019-го «Укрнафтобуріння» і Держгеонадра повідомили суду, що збираються укласти мирову угоду. Якщо ВС буде на боці служби, то постанова від 2010 року може втратити чинність. На її підставі була видана стара ліцензія на Шебелинське родовище.

Enkorr зазначив, що видача нового спецдозволу на Сахалінське родовище із збільшеною на 7% ліцензійною площею зніме ризики для цієї ліцензії у разі несприятливого для «Укрнафтобуріння» рішення суду.


«Укрнафтобуріння» — одна з найбільших приватних газовидобувних компаній в Україні. Підприємство вже дев'ять років розробляє Сахалінське нафтогазоконденсатне родовище в Харківській області. Компанія експлуатує 23 газоконденсатних і нафтогазових свердловини. Також у межах договорів про спільну діяльність додатково експлуатується 10 газоконденсатних свердловин.

Співвласники «Укрнафтобуріння» — Ігор Коломойський і Віталій Хомутиннік. Майже 23% компанії належить Павлу Фуксу, який зумів вибудувати спілкування з оточенням президента Петра Порошенка. Акції компанії Фукс придбав у представників Віктора Януковича. Ще 10% належать JKX Ukraine B. V.

У 2018 році «Укрнафтобуріння» отримала чистий прибуток у розмірі 3,2 млрд грн. Це в 1,6 раза перевищує показник 2017-го, коли прибуток склав 1,95 млрд грн.

Читати на The Page