Facebook Pixel

Що відбувається із цінами на бензин і як заощадити на заправці авто

Фото: Paul Brennan/Pixabay

Фото: Paul Brennan/Pixabay

Бензин і дизель на заправках і далі дорожчають. За останній тиждень кожен із цих видів палива додав у ціні більш ніж 1 гривню. Експерти пояснюють це європейськими котируваннями, що зросли, а водії підозрюють мережі АЗС у змові задля отримання надприбутку.

Пропонуємо розібратися в цьому питанні разом із The Page.


Чому дорожчає бензин

З кінця січня вартість нафтопродуктів на АЗС зросла на 1,5 — 2 грн за літр. Ціна літра бензину марки А-95 на АЗС Socar подолала психологічну позначку в 30 грн. Це пояснюється зростанням світових цін на нафту та підвищенням європейських котирувань на нафтопродукти.

Telegram Logo

За прогнозами директора із комерційних питань компанії «Укргазвидобування» Сергія Федоренка, ціни зростатимуть і далі.

Цього тижня великооптові та дрібнооптові партії дорожчали (кожного дня на 100-300 грн), нафта за останню декаду подорожчала з $56 до $61 за барель. Також зростають європейські котирування бензину та дизеля. Отже, лютневі обсяги заходять уже дорожче. Зараз продається те, що зайшло на ринок наприкінці січня, і це стримує зростання цін.

Сергій Федоренко

Сергій Федоренко

директор із комерційних питань компанії «Укргазвидобування»

Обурені зростанням цін водії вирішили відновити справедливість і вирахували в соцмережах заробіток мереж АЗС.

«Сьогодні вони торгують по 29,99. Але з динамікою цін на нафту та пальне в Роттердамі та Генуї вони довго не стримуватимуться щодо отримання надприбутку. Бензин міг би коштувати і 25 грн, а дизель — 23 грн замість 29 грн. АЛЕ! Монопольна змова дає змогу утримувати чисту маржу в 7 грн», — такі підрахунки публікує Telegram-канал «Щитовая».

Підставою для підрахунку стала різниця між роздрібними та дрібнооптовими цінами, доступними на сайтах більшості АЗС.

«Ця різниця не відбиває реальності. Для того щоб вирахувати реальну маржу мережі АЗС, від роздрібних цін треба віднімати вартість роботи заправки — у середньому від 2,5 до 3 грн, — пояснив The Page Федоренко. — Додатково до цього варто віднімати усереднену знижку за програмами лояльності, яка є в половини клієнтів, — залежно від мережі це може бути 1 — 4 грн».

Quote«Тепер давайте порахуємо: якщо різниця між дрібним оптом і ціною на стелі умовно становить 7 грн і ми забираємо усереднені 4,5 грн (2,5 грн — робота АЗС і 2 грн — знижки), то отримуємо 2,5 грн. Це і є реальний заробіток АЗС», — говорить експерт.

Є й інша крайність. Наприкінці січня ми в «Консалтинговій групі А-95» прораховували маржу мереж-дискаунтерів, яких в Україні приблизно 40% від загальної кількості АЗС. У нас з'явилася цікава інформація: собівартість постачань на такі станції виходить вищою за вартість реалізації. Я відмовляюся вірити в те, що вони 2-3 місяці працюють собі в збиток. Основною причиною таких низьких цін є продаж «бодяги» та пального без сплати податків (торгівля без каси, без видачі чека, прогін документів на пальне через податкові ями).

Сергій Куюн

Сергій Куюн

директор у «Консалтинговій групі А-95»

Як можна заощадити

  • Бути учасником програм лояльності мереж АЗС. «Мені надходять пропозиції щодо знижок від різних мереж АЗС. На лютий пропонують 3,5 грн із літра. На додаток до цього можна використовувати функцію самостійної оплати пального через застосунок і отримати додатково ще 0,5 — 1 грн знижки на літрі», — пояснив The Page Сергій Куюн.

  • Використовувати для оплати банківські картки з кешбеком на категорію АЗС. Це дасть змогу повернути ще 2 — 7% додатково.
  • Більшість мереж АЗС продають талони на пальне, що теж можна використовувати. За словами аналітика видання «Нафторинок» Олександра Сіренка, у такий спосіб можна придбати бензин, дизель чи lpg оптом і отримати знижку від 2 грн до 6 грн із кожного літра. Але варто враховувати, що дія таких талонів обмежена за часом — від 2 місяців до року.
  • Заправлятися на перевірених АЗС. Від якості пального залежать витрати автомобіля. Менш якісний бензин підвищує витрати, оскільки під час згоряння віддає менше енергії. Крім того, гонитва за мінімальною ціною може обійтися ремонтом машини з усіма можливими наслідками, застерігає Сергій Куюн.
Quote«Так, машина одразу не поламається, але з часом неякісне паливо дасть про себе взнаки», — говорить він.

Коментарі

Всі новини