Ігор Коломойський зможе претендувати на компенсацію збитків за Приватбанк. Фото: УНІАН
Місія МВФ поїхала, і тепер Україна повинна виконати домашню роботу. Невирішеним моментом залишається «антиколомойський» законопроєкт №2571, який має зробити неможливим повернення Приватбанку колишнім власникам.
Зараз доопрацювання компромісного варіанту, який задовольнив би МВФ та інших учасників процесу, замість Мін'юсту будуть курувати «сильні юристи» з Офісу президента, розповіло джерело The Page , обізнане про хід переговорів з Фондом.
Останнім спірним питанням у законопроєкті, схоже, залишається обмеження дискреції суду. Тобто чи буде у судів можливість визнавати рішення НБУ незаконними та здійснювати переоцінку розрахунків регулятора.
Щодо відшкодування колишнім власникам збитків (а саме моральної шкоди), то, за словами джерела, в останній узгодженій з МВФ версії передбачається, що ексвласники зможуть претендувати на компенсацію у разі, якщо капітал банку був позитивним на момент визнання його неплатоспроможним.
Початковий варіант законопроєкту №2571 наприкінці грудня подав Кабінет міністрів. Однак у профільному Комітеті Верховної Ради з питань фінансів текст документа викликав невдоволення. Впродовж останніх двох місяців триває робота над новим варіантом законопроєкту.
Рада директорів МВФ має остаточно затвердити новий кредит після того, як Україна виконає ряд попередніх умов. Зокрема йдеться про прийняття закону, який би унеможливив повернення Приватбанку колишнім власникам; а також про прийняття закону про ринок землі.