Facebook Pixel

Напередодні літа український авторинок виріс до рекорду за 8 років

Toyota RAV4 — найпопулярніше авто на рынку України. Фото: Toyota

Toyota RAV4 — найпопулярніше авто на рынку України. Фото: Toyota

Вітчизняний ринок нових автомобілів зростає третій місяць поспіль, але вкрай нерівномірно — зі звичайних 7-10% він підскочив майже на половину. Причини? До традиційного пожвавлення ринку напередодні сезону відпусток додалося зростання цін на «беушних американців» через різке збільшення попиту на їхньому внутрішньому ринку.

А ось серед лідерів українського ринку змін не відбулося — Toyota, Renault, Kia і Skoda традиційно грають у власній лізі. Ближче за інших до них зміг підібратися Nissan, який зумів наростити частку ринку на цілих 158%.

«Висока частка ринку Nissan обумовлена комплексним фактором, — коментує підсумки травневих продажів Володимир Іванов, керівник відділу комунікацій пресслужби «Ніссан Мотор Україна». — По-перше, це наявність достатньої кількості автомобілів у дилерській мережі. По-друге, привабливі ціни — ми як раз трохи знизили прайси. По-третє, це вигідна для клієнтів кредитна пропозиція від Nissan Finance».

Telegram Logo

Але рекордсменом місяця став Volkswagen, що зумів наростити продажі відразу на 438%.

«У цьому році Volkswagen встиг представити кілька новинок — пояснюють вибух продажів в прес-служб «Порше Україна». — Нові Golf і Golf GTI восьмого покоління, субкомпактний кросовер T-Cross плюс оновлена версія Tiguan — все це, безумовно, вплинуло на підвищення попиту і інтересу до нових продуктів. Як і наявність спеціальних пропозицій — фінансування зі ставкою 0,01% на всі моделі Volkswagen і інші спецумови, які стимулюють збут».

Статистика продажів на українському авторинку в травні. Таблиця: AutoConsulting

Статистика продажів на українському авторинку в травні. Таблиця: AutoConsulting

У преміумному секторі Mercedes традиційно випереджає BMW, але при цьому обидва бренди втратили по три позиції і випали з топ-10.

«Швидше за все, обставини виглядали так: в квітні і у нас, і у прямих конкурентів доїхали, нарешті, автiвки, які затримувалися в поставках. — коментує ситуацію Валерій Анохін, генеральний директор компанії AutoCapital. — У той час, як у інших брендів (перш за все, Mitsubishi, Mazda і Hyundai), навпаки, склади були порожніми. При цьому, до травня до вищевказаних брендiв доїхали поставки, а ми, в свою чергу, просто перейшли в свій звичний процес продажів. Ну і звичайно, зробили це більш ефективно, ніж інші».

Статистика продажів на українському авторинку в травні. Таблиця: «Укравтопром»

Статистика продажів на українському авторинку в травні. Таблиця: «Укравтопром»

Як зазвичай, лідерами вітчизняного ринку залишаються кросовери С-класу Toyota RAV-4, Renault Duster і Kia Sportage. Всього ж, починаючи з січня, в Україні зареєстровано 39 734 нових легкових автомобілі — на 34% більше, ніж минулого року.


Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини